Шеријатски закон во Западна Европа

Член од
14 јули 2017
Мислења
144
Поени од реакции
104
Правам проект за зап. Европа и нејзината политика и трансформација.

Што мислите за "спората но сигурна" имплентацијата на шеријатски закон во Западна Европа преку имигрантите?

Па и влијанието на шеријатскиот закон врз автономното христијанско население.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.119
Поени од реакции
3.539
Правам проект за зап. Европа и нејзината политика и трансформација.

Што мислите за "спората но сигурна" имплентацијата на шеријатски закон во Западна Европа преку имигрантите?

Па и влијанието на шеријатскиот закон врз автономното христијанско население.
Немам слушнато за такво нешто. Реално со 10% муслимани распространети во различни земји тешко дека нешто позначително би се сменило.
 
J

jakovdi

Гостин
Екстремно конзервативна (демо:neetaka:христијанска) десница има иста идеологија,разликата со екстремниот ислам е тоа што првиве се молат на господ а вториве на алах.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
144
Поени од реакции
104
Немам слушнато за такво нешто. Реално со 10% муслимани распространети во различни земји тешко дека нешто позначително би се сменило.
Во 2015 во Германија 5.7% од населението било муслиманско, денес е зголемено и расте со масовната емиграција од арапските земји.

Во Лондон самите назначуваат "зони под Шеријатски закон" каде што и не-муслиманите мораат да ги почитуваат. Имаат организирано патрола од млади луѓе кои казнуваат доколку видат некој што не го почитува исламскиот закон.

На пр. Бараат да видат дали мажот што збори со некоја жена, ако не се во брак ги казнуваат.

Или пак жени со изложена кожа можат да бидат каменувани.[DOUBLEPOST=1529711041][/DOUBLEPOST]
Екстремно конзервативна (демо:neetaka:христијанска) десница има иста идеологија,разликата со екстремниот ислам е тоа што првиве се молат на господ а вториве на алах.
Но за таа конзервативна десница што збориш колку е активна и агресивна со нејзината идеологија за разлика од исламот
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.808
Поени од реакции
2.803
Во 2015 во Германија 5.7% од населението било муслиманско, денес е зголемено и расте со масовната емиграција од арапските земји.

Во Лондон самите назначуваат "зони под Шеријатски закон" каде што и не-муслиманите мораат да ги почитуваат. Имаат организирано патрола од млади луѓе кои казнуваат доколку видат некој што не го почитува исламскиот закон.

На пр. Бараат да видат дали мажот што збори со некоја жена, ако не се во брак ги казнуваат.

Или пак жени со изложена кожа можат да бидат каменувани.[DOUBLEPOST=1529711041][/DOUBLEPOST]

Но за таа конзервативна десница што збориш колку е активна и агресивна со нејзината идеологија за разлика од исламот

si bil u london? koj te laze lol
 
J

jakovdi

Гостин
Во 2015 во Германија 5.7% од населението било муслиманско, денес е зголемено и расте со масовната емиграција од арапските земји.

Во Лондон самите назначуваат "зони под Шеријатски закон" каде што и не-муслиманите мораат да ги почитуваат. Имаат организирано патрола од млади луѓе кои казнуваат доколку видат некој што не го почитува исламскиот закон.

На пр. Бараат да видат дали мажот што збори со некоја жена, ако не се во брак ги казнуваат.

Или пак жени со изложена кожа можат да бидат каменувани.[DOUBLEPOST=1529711041][/DOUBLEPOST]

Но за таа конзервативна десница што збориш колку е активна и агресивна со нејзината идеологија за разлика од исламот
Исламот владее со светот,готово е.Брегзит чиво дело беше,Најџел Фараж со ширење происламска пропаганда успеа да се изгласа брегзит?кој ја води Америка?кој ја води ЕУ?
Да,активна е.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
144
Поени од реакции
104
si bil u london? koj te laze lol
Па освен пријателите од таму, и доказот од повеќе извори он-лајн не знам кој друг би ме лажел.

Ти дигестирај си ја убаво спакуваната пропаганда на вести.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.829
Поени од реакции
1.401
Шеријатскиот закон не е признаен на Западот(ни на Британско тло,ни на друго што спаѓа под Заад).
Противзаконски е.Тие мали групи што го применуваат,ќе го применуваат додека не бидат фатени.А,кога ќе бидат фатени,затвор нема да им бега.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
144
Поени од реакции
104
Шеријатскиот закон не е признаен на Западот(ни на Британско тло,ни на друго што спаѓа под Заад).
Противзаконски е.Тие мали групи што го применуваат,ќе го применуваат додека не бидат фатени.А,кога ќе бидат фатени,затвор нема да им бега.
Точно. Самите имигранти ги формираат илегално во нивните квартови. Повеќето од медиумите како CNN, BBC, не ги покриваат овие вести, не знам точно зошто, да не изгледаат како "исламофоби"?..:гик:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.829
Поени од реакции
1.401
Точно. Самите имигранти ги формираат илегално во нивните квартови. Повеќето од медиумите како CNN, BBC, не ги покриваат овие вести, не знам точно зошто, да не изгледаат како "исламофоби"?..:гик:
CNN и BBC (а,и секој друг медиум во светов ) работат под строги директиви за што смеат,а за што не смеат да известуваат.
Политичарите генерално,им кажуваат на медиумите да не известуваат за некои работи со цел да не се шири паника или да не се дознае за зголемувањето на моќта или влијанието на противниците.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.808
Поени од реакции
2.803
Па освен пријателите од таму, и доказот од повеќе извори он-лајн не знам кој друг би ме лажел.

Ти дигестирај си ја убаво спакуваната пропаганда на вести.

jas imam ziveeno vo london a ti slusaj on line izvori i virtualni prijateli... idi vidi si za tebe i vidi dali nemas priod nekade i slikaj nekoja od tie patrolite bas da vidime sto mangi se sto edna od najjakite policii i drzavi u svetot nemoze da se spravi so niv lol...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.596
Поени од реакции
35.446
Екстремно конзервативна (демо:neetaka:христијанска) десница има иста идеологија,разликата со екстремниот ислам е тоа што првиве се молат на господ а вториве на алах.
Иста...
Но, идеологијата никому не смета, се додека некој не се обиде да ја применува. Ние тука не се буниме за тоа што го има некој во главата, туку се буниме за тоа кога тој ќе почне да го спроведува (тоа што го има во главата).

Па би те прашал, колку инциденти, напади, жртви, штета... знаеш ти, во изминативе, да речеме, дваесет години, а кои се резултат на христијанската десна идеологија, а колку има такви настани, кои се резултат на муслиманската десна идеологија?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
144
Поени од реакции
104
jas imam ziveeno vo london a ti slusaj on line izvori i virtualni prijateli... idi vidi si za tebe i vidi dali nemas priod nekade i slikaj nekoja od tie patrolite bas da vidime sto mangi se sto edna od najjakite policii i drzavi u svetot nemoze da se spravi so niv lol...
Пред колку време имаш живеено? Сега во најмасовната емиграција и политиката на левицата или некогаш порано? Не зборам пет години уназад, зборам моментално сега.

повели https://www.youtube.com/watch?v=iay6xZpbz2Y
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.945
Поени од реакции
5.620
Иста...
Но, идеологијата никому не смета, се додека некој не се обиде да ја применува. Ние тука не се буниме за тоа што го има некој во главата, туку се буниме за тоа кога тој ќе почне да го спроведува (тоа што го има во главата).

Па би те прашал, колку инциденти, напади, жртви, штета... знаеш ти, во изминативе, да речеме, дваесет години, а кои се резултат на христијанската десна идеологија, а колку има такви настани, кои се резултат на муслиманската десна идеологија?
https://globalnews.ca/news/4031749/truck-driven-into-planned-parenthood-clinic/

ima uste hhhh
 
На врв Bottom