Шевролет Спарк

Член од
18 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ми треба искрен и издржан совет. Што мислите за возилото Шевролет Спарк. Мислам на ново возило, од салон, а не на некоја постара верзија што може да се купи на старо. Не сум љубител на брзо возење, туку на безбедно возење и сум возач-почетник. Од една страна, во салонот ми кажаа пофални зборови околу неговата опременост и потрошувачката, а од друга, на интернет http://www.koli.com.mk/kratok_opis.aspx?id=1282 пишува нешто спротивно на тоа. Ми треба искрено мислење, затоа што сакам да купам возило кое е вистински избор. Важен момент ми е економичноста на возилото, но и севкупната исплатливост. Немам намера да го продавам во брзо време, бидејќи би го купувал на кредит, на 7 години. Ве замолувам за совет.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
zemaj ne mu ja misli ekonomicno e :)
Ти благодарам. А колку е безбедно. По форуми читам дека внатре бил како Даеву и многу негативни коментари. Мене не ми е за пат подолг од Белград, а некои велат дека не е издржливо на кривини и сл.
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Ти благодарам. А колку е безбедно. По форуми читам дека внатре бил како Даеву и многу негативни коментари. Мене не ми е за пат подолг од Белград, а некои велат дека не е издржливо на кривини и сл.
ako e taka togas zemi hyundai i 30 ili pak sevrolet kruze, kia rio ili kia pro _seed , pogolemi avtomobili
ako ti e samo za niz grad ce ti vrsi rabota i Sparkot :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Ти благодарам. А колку е безбедно. По форуми читам дека внатре бил како Даеву и многу негативни коментари. Мене не ми е за пат подолг од Белград, а некои велат дека не е издржливо на кривини и сл.
Која цена е спаркот..? Ако ти е за уште поекономично и побезбедно возило,тогаш со мала доплата подобро земи си цитроен ц3.. троши малце,побезбедно е од спаркот а и по шизечко на лик :sneaky:
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ако имаш пара на страна земи си Suzuki Swift или Schevrolet Cruze. Suzukito e помало ама е многу економично. Супрев вожња, мала потрошувачка. Исто така и Citroеn C3 е добра кола. Schevrolet Spark е нестабилно возило. Тетин ми имаа сообраќајка и цела кола на два дела се превитка како салфета... Не ми се свиѓаат воопшто...
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Која цена е спаркот..? Ако ти е за уште поекономично и побезбедно возило,тогаш со мала доплата подобро земи си цитроен ц3.. троши малце,побезбедно е од спаркот а и по шизечко на лик :sneaky:
Спаркот е од 7.000 до 8.000 евра. Ц3 е многу поскапо возило - од 10.500 евра па нагоре. А опременоста на Спаркот за овие пари е многу поголема итн. Затоа, не знам што да правам, сепак, разликата во парите е голема...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Да, заборавив на сузуки свифт,многу добра кола.. штом зимаш на кредит и нема да ја продаваш за брзо време,подобро земи нешто за нијанса поскапо,ама поквалитетно.. јас би одел или на Ц3 или на Свифт..
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Ми треба искрен и издржан совет. Што мислите за возилото Шевролет Спарк. Мислам на ново возило, од салон, а не на некоја постара верзија што може да се купи на старо. Не сум љубител на брзо возење, туку на безбедно возење и сум возач-почетник. Од една страна, во салонот ми кажаа пофални зборови околу неговата опременост и потрошувачката, а од друга, на интернет http://www.koli.com.mk/kratok_opis.aspx?id=1282 пишува нешто спротивно на тоа. Ми треба искрено мислење, затоа што сакам да купам возило кое е вистински избор. Важен момент ми е економичноста на возилото, но и севкупната исплатливост. Немам намера да го продавам во брзо време, бидејќи би го купувал на кредит, на 7 години. Ве замолувам за совет.

neznam kako voopsto mozes i da razmisluvas da zemes spark ? mislam ako te interesira ekonomicnost i bezbednost toa e nesto sto ova vozilo voopsto gi nema
imam prijatel koj sto ima spark i vika ako vozi nad 110 mu trosi 11 12 13 litri !!!!! MALCE ? voopsto ne
i vikas deka sakas da go zemes na kredit na 7 godini znaci ke te fati nekoj si 9000 evra
taka da bi te posovetuval da si podrazmislis mnoguuu za da napravis vakov cekor
i najrelevanten dokaz dali voziloto cini ili ne idi na reklama5 i vidi po kolku gi prodavaat kolite poveke od 2000evra nema teroetska sansa da im zemat a koga ke razmislis kineski motor e 1500 evra
podobar izbor ako veke se zaglavuvas 7 godini e da si zemes citroen 3 kako sto nekoj pisa pogore ;)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Спаркот е од 7.000 до 8.000 евра. Ц3 е многу поскапо возило - од 10.500 евра па нагоре. А опременоста на Спаркот за овие пари е многу поголема итн. Затоа, не знам што да правам, сепак, разликата во парите е голема...
Епа тоа е проблемот,што на кредит ќе ја зимаш..да имаш кеш подобро да земеш половно сузуки или Ц3 не постаро од 2 години,може да се најдат како од салон.. размисли види ги сите опции.
 
L

Löwe

Гостин
Зарем сеуште ли има заинтересирани за Спарк? Последно да е не би го купил. Не се исплаќаат 7.000е за една картонска кутија.
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Suzuki Swift! Инаку во ниеден случај не одбирај Спарк... Новите модели го носат истиот мотор. Само дизајнот е сменет. Интериерот е најкласичен скај изработен од најефтини материјали. Како што реков Suzuki Swift е многу подобар избор. Инаку колата е мала и стварно кога си при поголема брзина имаш контрола( Со оглед на тоа дека си почетник навистина е економична ) Ти препорачувам :) Пробај на тест возење ќе видиш колку повеќе ќе ти одговара Swift отколку Sparkot ...
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
ako e taka togas zemi hyundai i 30 ili pak sevrolet kruze, kia rio ili kia pro _seed , pogolemi avtomobili
ako ti e samo za niz grad ce ti vrsi rabota i Sparkot :)
Проблем ми е разликата во цената. Паркот ми е привлечен според неговата цената. Ова значи дека не ми го препорачуваш за пат надвор од градов?
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Проблем ми е разликата во цената. Паркот ми е привлечен според неговата цената. Ова значи дека не ми го препорачуваш за пат надвор од градов?
да за надовор од град само добра и стабилна кола
од тие што ти ги набројав вклучително и созукито свифт не е лошо
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
да за надовор од град само добра и стабилна кола
од тие што ти ги набројав вклучително и созукито свифт не е лошо
Swift-от според мое искуство и според цената му е најкомаптабилна кола. Немој да мислиш ако е јапонска нешто дека не е сигурна ова она. Suzuki e позната марка, а лани беше кола на годината....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom