Шах

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Najdobri jutub kanali za pratenje se:

1.agadmator
2.mato jelic
3.suren
Пробај и:
(Saint Louis ChessClub) https://www.youtube.com/channel/UCM-ONC2bCHytG2mYtKDmIeA (посебно видеата на Бен Фајнголд, ако сакаш заебанции и трескање глупости во текот на коментарот, често вршат директни преноси со коментар, од некои од големите турнири)
(PowerPlayChess) https://www.youtube.com/channel/UCMBATpFb--uLNAODOVWvCTA (одлични извештаи од најголемите турнири, анализи на партии многу брзо после нивното одигрување)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Леле Бен Фајнголд ти е комедија, се смеам кога го гледам, голем заебант е :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Добра партија. Како го правиш оваа анимацијава?? ГИФ формат е?
Да, не ми текнува, ама ко ќе заврши партијата има десно таква опција гиф. Изиграј една партија ќе го најдеш....или види по профил партиите што си ги играл. Можеш да го симнеш .pgn и сигурно има онлајн гиф анимации....претпоставувам :)
Ова ми е на chess.com
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
board (1).gif
Кога ќе ти се трефнат тактиките :X3:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Успеав да одиграм една партија без на направам фатална грешка... board 3.gif
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.629
Поени од реакции
81.522
Да се пофалам малце... симнувам на мобилниов шах апликација, го местам на најлесно и почнувам да играм против компјутерот. На крај компјутерот остана само со кралот, додека јас имав изгубено само 2-3 пиуна и еден коњ... и на крај компјутерот успеа да ми извлече draw само со кралот :shook:

Ја бришам апликацијата, и еве сеа ќе симнувам тетрис, бем ти и живот и се :mad:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Да се пофалам малце... симнувам на мобилниов шах апликација, го местам на најлесно и почнувам да играм против компјутерот. На крај компјутерот остана само со кралот, додека јас имав изгубено само 2-3 пиуна и еден коњ... и на крај компјутерот успеа да ми извлече draw само со кралот :shook:

Ја бришам апликацијата, и еве сеа ќе симнувам тетрис, бем ти и живот и се :mad:
Не знам колку ти се познати шаховските правила, ама можно е.
Компјутерот е програмиран да влегува во пат ако партијата му е изгубенаа или оди на повторување потези.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom