Чувства преку слика

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
Има веќе тема чувство преку песна и музика, па еве нека има и преку слика. Искажете ги емоциите преку поставување на слика, било да е хумористична или уметничка. Еве ќе почнам прва со поставување на неколку слики.

FB_IMG_1695147654689.jpg


FB_IMG_1695147719453.jpg


FB_IMG_1695147704303.jpg


FB_IMG_1695147781497.jpg


FB_IMG_1695147774209.jpg
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
FB_IMG_1695158281832.jpg

Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1695159783427.jpg

Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1695160089025.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.604
Поени од реакции
36.233
...можат да ти ја спојат тука , не мора во чек дис аут или допиши преку ,,уметничка слика,,.
ова е сеир
ова е фотографија
ова е ...не е што треба да е...

feeling-lonely-sheetal-jain.jpg
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.604
Поени од реакции
36.233
Биџи,не трескај зелени . Ако Етничка Македонија не те врзува како слика и мапа како за секој обичен Македонец кој го врзува етнографски и преку етногенеза,јас навистина не знам што размислуваш .За мене сликава е посебно значење ,тоа што сум,тоа што сме во минатото,монентално и во иднина што доживуваме
...токму тоа го образложив, ,,чувства преку уметнички слики,,, види сликите од очајна кои се постирани дали се фотографија или цртани, уметнички,

download (22).jpeg
images - 2023-09-20T234854.829.jpeg


...еве ги чувствата твои, вака би биле!
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.415
Поени од реакции
2.396
FB_IMG_1695326357566.jpg


Поглед во едно поедноставно време.
Инаку многу ниско е темава, би било подобро да е во уметност. Но како и да е.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.604
Поени од реакции
36.233

Kajgana Shop

На врв Bottom