Чување на примати

Дискусија во форумот 'Животни и миленици' започната од Hulse, 20 април 2017.

 1. Hulse

  Hulse F.N.G.

  Член од:
  24 октомври 2012
  Мислења:
  685
  Допаѓања:
  398
  Дали кај нас се продаваат примати и ако не (многу логично), дали ќе можам од странство да земам и да донесам кај нас? Дали некој има било какво искуство со примати? Благодарам однапред на секаква помош.
   
 2. EDCer

  EDCer No Kitty, this is my pot pie!

  Член од:
  19 ноември 2015
  Мислења:
  702
  Допаѓања:
  524
  Едно време имаше се продаваа, тоа уште кога правеа се циркуси по градовите, за сега незнам, можно е некако да се најде ама поефтино ќе ти испадне дете да си направиш и да го гледаш.
   
 3. Идиот на Социјализмот

  Идиот на Социјализмот fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.232
  Допаѓања:
  5.931
  Ваљда ќе најдеш циган што си го продава детето.
   

Сподели преку: