Човекот- нелогично суштество

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Многу од луѓето сакаат да слушаат страшни истории за духови и чудовишта или да гледаат филмови на ужаси, макар што ако истите тие се најдат во слична ситуација воопшто нема да им е забавно.
Дали сметате дека ова -со нелогичноста е точно?
Освен тоа многу од луѓето уживаат да плашат други .:ROFLMAO:. И мене ми се случило намерно да исплашам некого- иако било оддамна, но сепак реакцијата на исплашениот е многу смешна, забавна интересна... :pos:
веројатно и вие не сте исклучок ;) не е многу разумно - ама пак затоа често пати е забавно.
 

outTake

Psychonautic
Член од
2 септември 2009
Мислења
140
Поени од реакции
118
Имаш поента, само јас не гледам хорори и не ја сфаќам потребата од тоа, а она дека е забавно да плашиш други, е веќе целосно различна приказна, тоа е веројатно заради потребата од флерт, хумор, социјализација..
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Kajgana Shop

На врв Bottom