Читална што работи во недела?

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од NekojBatka, 22 јуни 2018.

 1. NekojBatka

  NekojBatka

  Член од:
  21 јули 2017
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  36
  Не знаев каде да го пишам прашањево :)

  Дали постои читална во Скопје што работи и во недела?
  Ако треба и за пари. Хмм, по можност да може со лаптоп и во најдобар случај со Интернет :)
   
  Последно уредено: 22 јуни 2018
 2. Dr.House

  Dr.House Аудиофил

  Член од:
  18 февруари 2010
  Мислења:
  2.508
  Допаѓања:
  3.779
  Браќа Миладиновци на партизанска
   
  На whatto и NekojBatka им се допаѓа ова.
 3. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  8.893
  Допаѓања:
  9.416
  Браќа само работи. Е сега, треба членска да имаш, која не може да се извади во недела (колку што знам). Опција 1, денеска да си извадиш, Опција 2-да праиш муабет со тој што е на рецепција.

  Инаку можеш комотно со лаптоп, мислам имаше и Интернет.
   
  На whatto и NekojBatka им се допаѓа ова.
 4. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.249
  Допаѓања:
  7.444
  За навечер? Факултетите Тмф и Електро се отворени и во недела, работат до 10 часот вечерта, си учиш сам имаш многу слободни училни на Тмф, а во Електро сте во читалната
   
  На whatto и NekojBatka им се допаѓа ова.
 5. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.250
  Допаѓања:
  4.433
  Браќа си работи 24/7. Интернетот е спор ако има гужва, а ако е празно таман си е, штекери за лап топ си имаш во сите читални.
   
  На whatto и NekojBatka им се допаѓа ова.
 6. NekojBatka

  NekojBatka

  Член од:
  21 јули 2017
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  36
  Да, можам со телефончето, ќе ставам 8 гига ако треба на Те Мобиљ тој што е Интернетот. :)
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: