Чистење на Canon EF 50mm f/1.8 II

Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Пред некој месец го пазарив на старо објективчево,меѓутоа ми го кршеше меракот тоа што имаше малку повеќе прашина во него.И по принципот мечка страв-мене уште повеќе,се решив и го растурив и што е за неверување, пак го склопив според туторијалов .Првиот и се надевам последен објектив кој сум го чачкал во утробата.Го споделувам со вас и секако доколку можам да помогнам со совет слободно прашајте.Поздрав.
https://rapidshare.com/files/2273268454/disassembly__1_.pdf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom