Чешма со проточен бојлер, мислења и искуства

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од Нов корисник, 9 декември 2018.

 1. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.922
  Допаѓања:
  1.250
  Не е од цевките, од греачите е. Кој вид на копија ја имаш, како е моделот?
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  10.697
  Допаѓања:
  4.750
  синот зема пред година и пл Делимано... бргу му изгоре утикачот, го исече и го смени... но пак имаше пецкање, па ми текна да го свртиме утикачот и престана пецкањето... потоа најдов на Делимано Нови Сад веб сајт, има цртеж и објаснување како треба утикачот да се влучува, т.е. прекинувањето на термостатот да биде на ФАЗА
  ..во нашиот Мануал го нема овој цртеж, а и врска немаат... е сега на англиска верзија на утикачи и штекери и не можеш погрешно да вклучиш, таму има 1 ПИН кај штекерите..
  А сега веројатно нештто откажало во бојлерчето, но години се ...
  има синот продолжена гаранција, наводно имале сервис во Радишани, утре ќе го носиме во салонот...
  еве го упатството од српскиот делимано..
  http://images.studio-moderna.com/up...N/Image/Delimano-instant-heating-uputstvo.pdf

  [​IMG]
   
 3. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  4.943
  Допаѓања:
  3.773
  има сервис на влезот само што братот врска си нема
  му ја носев ја мојата ми вика фрли ја струја ке те утепа


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели преку: