Чешма со проточен бојлер, мислења и искуства

Член од
27 март 2018
Мислења
23
Поени од реакции
16
Здраво.
Во последно време интензивно ги рекламираат чешмите со сопствено, да кажам вградено, проточно бојлерче. Како на сликата. Прво се појави Delimano, па после еден куп слични. Прилично се евтини во споредба со вкупна цена на бојлер + чешма, и затоа се сомневам во квалитетот и функционалноста, ама еве, да прашам дали некој има користено, да сподели мислење/искуство.
Фала
 

Attachments

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.707
Ако имаш многу добро заземјување и ФИД склопка ок...но не на пластични цевки, бидејќи тогаш заштитата послабо реагира.

И земај квалитет...не кинеска работа. Живот е вопрашање...а можи и станот да го запалиш со голема моќност во мало тело
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Здраво.
Во последно време интензивно ги рекламираат чешмите со сопствено, да кажам вградено, проточно бојлерче. Како на сликата. Прво се појави Delimano, па после еден куп слични. Прилично се евтини во споредба со вкупна цена на бојлер + чешма, и затоа се сомневам во квалитетот и функционалноста, ама еве, да прашам дали некој има користено, да сподели мислење/искуство.
Фала
земав делимано и не се погоди, дали ми ја утнаа при монтажа ств незнам, некои ги фалат, битно ја изгубив фискалната и си останав со таквото у раце
потоа земав кинеска и катастрофа, послем некој ден почна сама да се активира греењето, значи не тече вода туку покажува на дисплејот како се крева температурата на водата па среќа приметив и ја исклучив од штек одма


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
Имам од кинеските. Загревањето е поспоро од Делимано, и загреаната вода не може да се користи за пиење, мириса лошо. А ладната си е ко и секоја друга чешма. Во секој случај, доколку ти е само за миење садови топлата вода, нема да згрешиш и да ја земеш кинеската, а ако сакаш да ја користиш и за пиење тогаш само Делимано.[DOUBLEPOST=1544366405][/DOUBLEPOST]
Mislenje za protocniov bojler cesma ?

LINK
За 500 денари повеќе ќе си земеш делимано. Бар ќе знаеш дека е се' во ред. Или ако имаш некој со клуб 5 членство за 2500 денари.
 
Член од
27 март 2018
Мислења
23
Поени од реакции
16
Фала на сите. Ова само ми беше потврда да си земам класичен бојлер, и чешма :)
Ве поздравувам.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
корисно имам копија на делимано брзо загрева :) ама малце мириси водата дали од цевките пошо се железни кај мене
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Здраво.
Во последно време интензивно ги рекламираат чешмите со сопствено, да кажам вградено, проточно бојлерче. Како на сликата. Прво се појави Delimano, па после еден куп слични. Прилично се евтини во споредба со вкупна цена на бојлер + чешма, и затоа се сомневам во квалитетот и функционалноста, ама еве, да прашам дали некој има користено, да сподели мислење/искуство.
Фала

Ja имам истата, одлична е. Загрева до жешка вода за 6-7 секунди.
 
Член од
27 март 2018
Мислења
23
Поени од реакции
16
Колку пари му доаѓа тоа комплет?
Поскапо е, ама еднаш се купува, да се користи со години. Цените варираат во однос на квалитетот. Бојлер од 2000ден нагоре, чешма од 1000ден нагоре. Некоја средина на сооднос цена/квалитет би била околу 5000-6000ден.[DOUBLEPOST=1544788143][/DOUBLEPOST]
Ja имам истата, одлична е. Загрева до жешка вода за 6-7 секунди.
Колку време ја користиш?
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2006
Мислења
17.690
Поени од реакции
12.082
Досега немав користено, сега скоро земав и гледам дека препорака од мајстор вредела. Препорака за заштеда на струја, каде каде дефинитивно помалку троши за она што ти треба. Посебно ако имаш машина за садови, нема потреба од 10 литри бојлер кој само зафаќа простор.
мене што ме интересира е дали се прави креч околу греачите/греачот како класичните бојлерчиња.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
15.953
Досега немав користено, сега скоро земав и гледам дека препорака од мајстор вредела. Препорака за заштеда на струја, каде каде дефинитивно помалку троши за она што ти треба. Посебно ако имаш машина за садови, нема потреба од 10 литри бојлер кој само зафаќа простор.
мене што ме интересира е дали се прави креч околу греачите/греачот како класичните бојлерчиња.
Se pravi.
Kaj mene znae da isfrli nekoe belo kamche ponekad
 

Kajgana Shop

На врв Bottom