Чешање во препоните

Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Здраво другари, дали некој имал мака со чешање во пределот на препоните па мал дел кон стомакот и опашката, немам никакво црвенило итн, го имам ова извесен период па сакам малку да се информирам со некој пред да одам на доктор, благодарам поздрав!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дали ги испроба сите “бабини“ лекови првин? :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.601
Поени од реакции
34.795
Fig._2._Pubic_lice_in_abdomen.jpg lobkovyye-vshi-1.jpg

... пожелно е да се избричиш во тој дел ако си многу влакнест, можеби причината се ,,срамните вошки" или пицајзли народски.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
,,,ne be onaka od tepka pogodiv,,,ushte lekot da mu go kazheshe,,,:icon_mrgr:
Ете ја @bijons му го кажа лекот . Нели лекот бил 5 пари само треба да го знајш . Ај сега и за тие шо сеуште не знаат шо се пицајзли можи сликовито да им се објасни со една песна ( а богами и спот ) на Бијело Дугме која се вика Pediculis pubis ( изгуглајте си го , ме мрзи мене да го барам и да клавам линк ) .
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
@Erich Zann
дали можеш да ми го јадеш?
Што тоа, тостот? Ако е со посен кашкавал не сакам.

п.с Не знам зошто ми е избришан коментарот, како легитимен можен лек го пишав, иако можеби звучи троловски. Одржување хигиена во тој дел од телото е значаен момент.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Што тоа, тостот? Ако е со посен кашкавал не сакам.

п.с Не знам зошто ми е избришан коментарот, како легитимен можен лек го пишав, иако можеби звучи троловски. Одржување хигиена во тој дел од телото е значаен момент.
Абе опасен се нема збор, коментарот ти е пријавен зашто не знаеш што пишуваш и мислиш дека си паметен а си голема Б... ВРЕЃАШ, овде на форумот ми глумиш некој фенси лик а уствари према коментарите оставени си голема Б.... и не се замарај повеќе со тоа што го имам напишано тркало едно!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Абе опасен се нема збор, коментарот ти е пријавен зашто не знаеш што пишуваш и мислиш дека си паметен а си голема Б... ВРЕЃАШ, овде на форумот ми глумиш некој фенси лик а уствари према коментарите оставени си голема Б.... и не се замарај повеќе со тоа што го имам напишано тркало едно!
Oк де не се нервирај само. Јас пробав да ти помогнам ама ти не цениш очигледно. Не е само со вода замивањето. Има и гелови за туширање и лична хигиена :D

Инаку што збор е ова на Б еднаш со 4 букви, еднаш Б со 5 букви?
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Oк де не се нервирај само. Јас пробав да ти помогнам ама ти не цениш очигледно. Не е само со вода замивањето. Има и гелови за туширање и лична хигиена :D

Инаку што збор е ова на Б еднаш со 4 букви, еднаш Б со 5 букви?
ЕБИ СЕ пред да ти набројам се од 7 до 77!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom