Четири месеци затвор по снимање свадба во Леринско

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
4 месеци затвор за снимање на свадба...
А овде ние дури имаме еден Претседателски кандидат кој има ставови слични на тие на Дора Бркојани...
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
ова не смее да помини така
мора да се организираме !!!

 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
ова не смее да помини така
мора да се организираме !!!

Ајде бирајте на кој грк ќе му ги кршиме нозете! И значи сериозен сум, има ли некој мудоња тука на форумов што ќе ми прави друштво? Јас сум за да застанеме у 7 саат пред грчка амбасада у понеделник и на првиот вработен во амбасада што ќе сака да влезе да му замааме по некоја мартинка по цеваници!! Спремен сум и да ги замавам тоа глупите џандари пред амбасада ако пробаат да не спречат!!!
Сакате радикалност, повелете пишете ПП, се договараме и дејствуваме.... ДОСТА ТРПЕВМЕ СРАЊА!!! ВРЕМЕ Е ДА ИЗДЕЈСТВУВАМЕ НЕШТО КАКО НАРОД!!!
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Па човеков е букефалец бре, нормално дека ќе го затворат.
Што мајка бара во место на баба му.
Било тоа поминало, тоа не е веќе ниту негово место а баба му е умрена.

Така да ја подржувам одлуката на грчкиот суд и ги молам сите останати букефалци да не ја провоцираат грчката демократија која е пример и за нас и за Европа.

Ако продолжиме овака со провокации засекогаш ќе ни ја затварат вратата за ЕУ.
 
Член од
7 февруари 2009
Мислења
237
Поени од реакции
23
nemojte kakvo tepanje gejci ke se javat sorosoidite pa ce ne obvinat deka ne sme za evrointegracija
 
H

HITCH

Гостин
Снимал Македонска свадба па го затвориле глуопсти :toe: еј а за оној што лепеше глупости низ град што не освестуваше што бидна? Го најдоа? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Амам мора да му се признае ербап бре им покажал документи дека е од Беломорска БРАВО МАКЕДОНЕЦ!!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Решаваат судски спорови по брза постапка- за неполни 6 месеци дури успале и да му изречат казна, а не ко кај нас предмети се влечкаат со години и на крај без разврска.
Ме интересира:
1. како му била доставена поканата за рочиштето.
2.Што ќе се случело дололку тој не се јавел на суд, дали ќе го казнеа во негово отсуство.
3.видете само до кој степен се „опремени“гејските полицајци- пази молим те дури чувале при себе и слики од наши поранешни новинари, и кога тој бил приведен, оп- од под фиока му ја извадиле неговата стара слика.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Зашто членовите поддржувачи на комуњаризмот не постирале ниедено мислење на темава?
 
G

grande-juve

Гостин
Зашто членовите поддржувачи на комуњаризмот не постирале ниедено мислење на темава?
зашто не сакаат да го провоцираат нашиот добар сосед, а така треба и другите да направиме, доста веќе со вакви провокации, па нашиот сосед ни дозволи да ни стои Македонија во името, а ние пак нешто се буниме, како вака ќе не примат во европа
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Дружево нема да седи мирен! Мислам дека циганиве ќе наебат јако овдека.
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Тоа ти е... затоа секоја можна прилика да заебете некој Грк да ја искористе, јас тоа го правам...

Една чудна работа овие идиотите од сдсм ги нема да искоментираат ништо за ова? Зошто тоа е така?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
Ајде бирајте на кој грк ќе му ги кршиме нозете! И значи сериозен сум, има ли некој мудоња тука на форумов што ќе ми прави друштво? Јас сум за да застанеме у 7 саат пред грчка амбасада у понеделник и на првиот вработен во амбасада што ќе сака да влезе да му замааме по некоја мартинка по цеваници!! Спремен сум и да ги замавам тоа глупите џандари пред амбасада ако пробаат да не спречат!!!
Сакате радикалност, повелете пишете ПП, се договараме и дејствуваме.... ДОСТА ТРПЕВМЕ СРАЊА!!! ВРЕМЕ Е ДА ИЗДЕЈСТВУВАМЕ НЕШТО КАКО НАРОД!!!
dojdi vo kozle imam ja komsii od grcka ambasada kaj mene. moze pred kuka da gi nacekas i da ne ti dojdat dzandari, a mozes i samo materijalno da gi ostetis. imaat edno ubavo novo mondeo pa mozeme na krov da go stavime!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Dejan];2224589 напиша:
Тоа ти е... затоа секоја можна прилика да заебете некој Грк да ја искористе, јас тоа го правам...

Една чудна работа овие идиотите од сдсм ги нема да искоментираат ништо за ова? Зошто тоа е така?
Зашто се дел од нивната “елита“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom