Четири години спие на клупа и моли за помош

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.874
Ова не е Скандинавија, ова е Вукојебина.
Ако не работиш си сјебан, а ако не работиш и се жалиш плус...ти си прав Македонец и за тебе само мотка у чело е спасот.
Животот е тежок, не знам како баш овие на кои им дојдено нож до коска не го капираат тоа. Зарем јас треба да им укажам?
Криви биле институции, Трајко, Петко, Митко?! Ко што мене ми се криви сите за моите неуспеси.
Гитла бе, жалење е за пичици. Дојдете да покопате малце во бавчава.
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Знаеш што? - ме убеди. Готово. Убеден сум. Твоите идеали се навистина вредни за восхит.
Слушај
Не мора да бараш од други да му помогнат - токму ти можеш да му помогнеш. Можеш да дојдеш кај мене дома и да ја икосиш тревата, да го искорнеш плевелот и да го исчистиш дворот, четири пати месечно, и јас ќе ти платам 2000 денари за ова. Потоа ќе те однесам кај државна каде што се мотка бездомникот и таму ќе можеш да му ги дадеш овие 2000 денари за ги употреби за болнички сметки и храна.
Може така?
Не ,твоите идели се за восхит!
Епа еве место на мене да ми ја понудиш работва,понуди му ја на момчево.Не верувам дека би ја одбил.
И да не се рабереме погрешно дека јас од другите барам да му помогнам,прочитај ја повторно последната реченица од мојот претходен пост.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Знае ли некој дали му е дадена помош ?
 
Член од
4 март 2014
Мислења
58
Поени од реакции
67
Ова не е Скандинавија, ова е Вукојебина.
Ако не работиш си сјебан, а ако не работиш и се жалиш плус...ти си прав Македонец и за тебе само мотка у чело е спасот.
Животот е тежок, не знам како баш овие на кои им дојдено нож до коска не го капираат тоа. Зарем јас треба да им укажам?
Криви биле институции, Трајко, Петко, Митко?! Ко што мене ми се криви сите за моите неуспеси.
Гитла бе, жалење е за пичици. Дојдете да покопате малце во бавчава.
a ti kopas bavca ili kisnes na net celo vreme ??
abe samo za pamet davanje ste !!!
 
Член од
2 април 2012
Мислења
144
Поени од реакции
133
Добродојде во светот на возрасните.
Антони,да можеби грешам и не треба да имам жал спрема никој и на никој да не му помогнам во ништо,пошто реално такво е општеството.Секогаш кога на некој му правиш услуга,очекуваш и ти да имаш корист од тоа.Да, така се воспоставени работите тука.
Али јбг така сум воспитана ,потекнувам од средна класа,знам како е да немаш и да имаш.Моите секогаш сами се избориле за се што имаме,јас работам и студирам и се трудам да си имам џепарлак без да барам пари од дома. Никогаш не ме учеле да осудувам,туку да споделувам тоа што го имам и да помагам доколку можам,макар тоа да биде и со добар збор.Не сум светица и ниту безгрешна,но тоа ме прави човек од крв,месо и чувства.
 
А

Антоние

Гостин
Антони,да можеби грешам и не треба да имам жал спрема никој и на никој да не му помогнам во ништо,пошто реално такво е општеството.Секогаш кога на некој му правиш услуга,очекуваш и ти да имаш корист од тоа.Да, така се воспоставени работите тука.
Али јбг така сум воспитана ,потекнувам од средна класа,знам како е да немаш и да имаш.Моите секогаш сами се избориле за се што имаме,јас работам и студирам и се трудам да си имам џепарлак без да барам пари од дома. Никогаш не ме учеле да осудувам,туку да споделувам тоа што го имам и да помагам доколку можам,макар тоа да биде и со добар збор.Не сум светица и ниту безгрешна,но тоа ме прави човек од крв,месо и чувства.
Ако навистина сакаш да помогнеш некому, подај рака на некој кој се наоѓа во вистински незавидна, тешка ситуација и некој на кој навистина му е потребна твојата помош: www.donacii.mk

Поздрав од мене, и те замолувам повеќе да не ме цитираш на оваа тема.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Битно за пензионерите скоро се е без пари, па и ние ќе станиме пензионери зошто кревате паники, се работи за нашата иднина...
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
39
Поени од реакции
9
Dobro ja se mozam da razberam ama voa 18% DDV na Donacija od 100 den nikako ne mi e jasno[DOUBLEPOST=1415056494][/DOUBLEPOST]Antonie bravo be tipce ne sum go znael toj sajt za donacii epten mi pomogna za polesno da stapam vo kontakt so lica i familii na koi im treba pomos.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.255
Поени од реакции
78.889
да, браво за линкот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom