Честит 8ми Септември

Член од
11 април 2023
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.567
Прегледај го приврзокот 390048
Нека ни е честит и благословен 8МИ СЕПТЕМВРИ, националниот празник на татковината Република Македонија и на Македонскиот народ, ден кога е издејствувана независноста и самостојноста, кога Македонскиот народ ја круниса својата независност.

ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!!!! :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!!!!
Ova ne e Makedonija ,Makedonija otide vo istorija ova e severna vukojebina i denes ne treba da se praznuva nisto
 

Лаик

Синаит
Член од
4 август 2018
Мислења
1.343
Поени од реакции
3.025
Земјата ја сакам..а државата со нејзиниот одвратен апарат и систем каде владее теророт над мнозинството ми е исто така одвратна..Така да во недоумица сум што славам денеска..
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.176
За оние кои не знаат 8 Септември во сатанистичкиот календар значи Падот на Софија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.044
Поени од реакции
19.591
Ama nezavisnost, ostaj sta da ti pricam. Od ambasada da ti kazat dali smees na mocanje da odis i toa prvo dva prsti da krenis za da prasas, ko prvace nekoe :(
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.098
Поени од реакции
9.068
Toj sto si go saka ova parce zemja nareceno Makedonija, ne mu smeta pridavka.......Ne ni trebaat licemerni cestitki, ni treba narod koj ke ja pocituva ovaa zemja, ke ja neguva, koj nema da ja unistuva negovata prirodna ubavina...
Makedonija so Makedoncite DA NI E VECNA...:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Za mnogu godini neka ni e.....mislenjeto ne go menuvam :)
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.449
Поени од реакции
76.010
пресмешно
демек честита, а у ствари ја присвојува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom