Честит 8ми Септември

Член од
11 април 2023
Мислења
1.591
Поени од реакции
4.584
Прегледај го приврзокот 390048
Нека ни е честит и благословен 8МИ СЕПТЕМВРИ, националниот празник на татковината Република Македонија и на Македонскиот народ, ден кога е издејствувана независноста и самостојноста, кога Македонскиот народ ја круниса својата независност.

ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!!!! :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ!!!!
Ova ne e Makedonija ,Makedonija otide vo istorija ova e severna vukojebina i denes ne treba da se praznuva nisto
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.427
Поени од реакции
3.131
Земјата ја сакам..а државата со нејзиниот одвратен апарат и систем каде владее теророт над мнозинството ми е исто така одвратна..Така да во недоумица сум што славам денеска..
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.072
Поени од реакции
4.567
За оние кои не знаат 8 Септември во сатанистичкиот календар значи Падот на Софија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Ama nezavisnost, ostaj sta da ti pricam. Od ambasada da ti kazat dali smees na mocanje da odis i toa prvo dva prsti da krenis za da prasas, ko prvace nekoe :(
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Toj sto si go saka ova parce zemja nareceno Makedonija, ne mu smeta pridavka.......Ne ni trebaat licemerni cestitki, ni treba narod koj ke ja pocituva ovaa zemja, ke ja neguva, koj nema da ja unistuva negovata prirodna ubavina...
Makedonija so Makedoncite DA NI E VECNA...:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Za mnogu godini neka ni e.....mislenjeto ne go menuvam :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.245
Поени од реакции
78.870
пресмешно
демек честита, а у ствари ја присвојува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom