Честит Бадник!

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Честит или весел Бадник, до сите што го слават, каде и да сте. :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
307
Честит Бадник.Аjде па и на костени... да ви наминам. :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
62
Честитки и од мене, нек е за арно и убаво. :wink:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Честит Бадник на сите,

Ја на графче.. се најубаво.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.404
Честит Бадник и уште 100 години да го славиме овој празник.
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
честит бадник и додека постоиме да го празнуваме овој празник :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Честит Бадник на сите.
И однапред честитки до оние на кои ќе им се падне паричката:vozbud:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
51
Честит Бадник,за многу години
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
169
Поени од реакции
0
Chestit Badnik na site!

ЛУНАТА ОБЛИВА ПРОСТОРА В СРЕБРО
ЗВЕЗДАТА РОЖДЕСТВЕНА В МИГ ЗАБЛЕСТјаВА
ОТНОВО Е КОЛЕДА,СВЕТ'Т Е ИЗП'ЛНЕН С ДОБРО
И В ДУШИТЕ НИ НјаКАК ПО-РАДОСТНО СТАВА!


Когато цјал свјат т'неше в'в мрак,
нај-светлата звезда изгрја в небето!
Отчајано от всичко, трепна пак
в'в радостно очакване с'рцето!

И ангели запјаха над света
в'зторженија химн: “Христос роди се!”
И м'дрост, и овчарска простота,
т'ј всичко пред Смиренија смири се!

От јаслите под светлата звезда
изтече Извор и залја земјата...
И дето пијат чудната вода,
лјубов и мир избликват от с'рцата!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.132
Поени од реакции
273
Честит Бадник на сите... се надевам годинава паричката пак кај мене ќе е
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.051
Поени од реакции
23.552
Честит Бадник, за многу години нека ни е.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
810
Честит Бадник, за многу години да е, и кај мене да се падне паричката. :pipi:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Честит Бадник на сите,за многу години да е! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom