Честитки за секоја пригода

Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
Дали сте забележале дека изборот на добра честитка во нашиот град е невозможна мисија. Кога ги гледам честитките на Hallmark на нивниот сајт се разочарувам од тоа што го имаме тука.
Пред неколку дена го пребарав цел град и освен во English центарот сите останати што ги видов беа едните исти честитки на Спенсер со некој цртан јунак и некоја мутава мисла.
Подарувате ли честитки? Повеке ви се допагаат оние кои се со веке напишани мисли за пригодата или бирате празни во кои сами пишувате нешто. Јас денес купив преубава честитка на 3 страни во која имаше текст на англиски кој совршено кажуваше се што мислев.

п.с. Во потрага сум по музикална роденденска честитка која ке пее happy birthday при отварање. Ако некој знае каде да најдам би му била благодарна ако ме информира:pipi:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Мене ме нервира то шо сите честитки се на англиски јазик.Па реба да има и македонски штосни честитки.Баш пред некој месец приметив во Рамстор почнаја да продават едни многу штосни,преубај честитки за секоја пригода.Една е 100-150 денари.Малку скапа,ама вреди за дизајнот кој го имаат.Поубо ми е кога е некоја едноставна честитка без текст на англиски и кога јас лично можам да напишам порака каква шо сакам.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Дали сте забележале дека изборот на добра честитка во нашиот град е невозможна мисија.
Да да, па повеќе време трошам обидувајки се да пронајдам креативна честитка отколку за поклонот. И што дека ќе најдам, кога таа ќе биде половина од цената на самиот поклон.

Подарувате ли честитки? Повеке ви се допагаат оние кои се со веке напишани мисли за пригодата или бирате празни во кои сами пишувате нешто.
Сакам да има честитка со поклонот и често ги одбирам оние празните. Но ако имам повеќе време сакам сама да ја изработам и внатре да содржи зборови и цртежи за мене својствени.

п.с. Во потрага сум по музикална роденденска честитка која ке пее happy birthday при отварање. Ако некој знае каде да најдам би му била благодарна ако ме информира:pipi:
Провери во SEWA, ама не сум сигурна.:helou:
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Или пиштете порака на шутел со песната честит рожденден
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
фокси имаш среќа што ти помина роденденот... инаку ке се гледаше на шутел жими све
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
eeeeeee kakvo e custvoto koga ke dobies ubava cestitka:back:
Nema nekoj dobar uvoz na 4estitki kaj nas i se po4esto se preferiraat e-mail cestitki-dobro zavisi od prigodata
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
честитки подарувам на родендени, имендени, и...толку...лее циција сум бил еј...ја па ни толку не добивам...
 
Член од
10 јули 2010
Мислења
31
Поени од реакции
0
Јузерка каде има честитки напишани на Англиски јазик? :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.821
Нашиот драг @kalimero456 слави 20 годишнина со својата жена. Ретко кој толку може да издржи заедно толку време во ова време посебно, па сакам да му честитам на истрајноста,разбирањето, компромисот и љубовта што ја имале со жена му сите овие 3 децении.

За таа чест, напишав песна која ја посветувам на @kalimero456 и неговата појака половина. Велам појака, затоа што требаат челични нерви и многу направени жртви за 20 години Калимеро да ти биде сопатник низ животот...

Три децении љубов

Дваесет тешки години мачни,
времиња тешки, безнадежни и мрачни,
не беа доволно снажни
ни нешто посебно важни,
за љубовта на Калимеро да ја згаснат,
за неа и нејзино добро ако треба и на крст нека го распнат.

Пред бога Калимеро неа љубов и вети,
вие што сте против нивната љубов сте расипани и клети.

Безбројни постови со пуштен на најјако капслок,
ако зуцнеш зборче против неа ќе добиеш блок!

Ваква љубов секој посакува тајно,
со сродна душа сакана да остане трајно.
Џабе ви е хејтери, дојдени од Мралино и Визбегово,
вреѓате и колнете, а сакате да сте на место негово.

Нивната љубов уште дупло ќе цвета,
посилна ќе станува секој пат кога Калимеро ви е на мета.

Живот како басна,
врска совршена и страстна,
во годините што следат,
среќни и заљубени да бидете вие,
од се срце најискрено и топло ти посакуваме сите ние! :love:

 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
@Хоуп благодарам za cestitkata niz pesna ama nemoze da sudis karakterna osobina preku net ,nitu pak ima ljubov preku net dur nema kontakt ,za da osvoish necie srce treba ljubov ,za odrzis nekoja vrska isto ,taa ljubov vrodi gospod mi dari duri deca tri ,imalo padovi i iskacuvanja no da bidesh sovrshen soprug i tatko sigurno si daval vnimanie,ljubov i zadovolstvo pozzzzz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom