Чеза Комерц апетисани и Рамстор! Црви внимавајте каде купувате

Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Пријатели темава ја отварам за сите оние кои се љубители на апетисани да внимаваат од каде купуваат.

Револтиран сум од Рамстор Капитол Мол и Чеза Комерц.

Купив во размак од 3 дена Лешници, Фстаци и Кикирики (непечени)
Ги носам дома ги складирам сите во посебна кутија како и секогаш и после 2 дена одам повторно да купам овој пат кикирики.

Луѓе од се што имам дома работиве купени од Рамстор беа со црви.
Црви во Лешниците, црви во Фстаците и денес црви и во Кикирките.

Згрозен сум и до сега ми се нема случено вакво нешто.

Незнам кај кого е грешката, дали кај увозникот во случајов Чеза или продавачот

Во секој случај можностите зашто дошло до ова се:

1. Или робата е премногу стара
2. Или робата е несоодветно чувана

Прашање е дали и на други места е вака односно до магацините на ЧезаКомерц или е само изолиран случај во Рамстор Капитол.

Но едно е сигурно, во три наврати увидов дека апетисаните во Рамстор Капитол се полни со црви.

Немам како да ги исконтактирам но навистина сум згрозен. Се надевам дека некој тука е поврзан и ќе ги исконтактира Чеза Комерц, бидејќи ова е неприфатливо.

Исто така, доколку има некој тука исти случај во периодов од друго место добро би било да пише. Можеби така ќе биде појасно дали е глобален проблемот низ Македонија или само еден Маркет е во прашање


Воедно совет, Бидете внимателни и ако можете избегнувајте да купувате од Рамстор Капитол апетисани.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Душо, црвите се полно витамини, така ништо страшно, ја на твое место не би правел толку голема паника за неколку црви, при џвакање на кикириките нема ни да ги осетиш.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Trkni do Ceza, vidi im go magacinot, vdishi ubavo i fati si go patot za doma.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.126
Душо, црвите се полно витамини, така ништо страшно, ја на твое место не би правел толку голема паника за неколку црви, при џвакање на кикириките нема ни да ги осетиш.
"протеини"
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Како е напишан насловов мислев темава е за риболов нешто, дека ни советуваш да внимаваме од каде купуваме црви.

Зошто не им ги врати и апетисаните и црвите? Одиш од таму кај што се купени и им се жалиш, они ќе си откријат кај кого е вината ти ќе си ги добиеш парите назад а можеш и во инспекција да пријавиш.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Ми се има случено како помал да купам лупени печени кикирики со црви, од локален маркет...
Мој совет е, купувај пакувани, не рефус и провери дата, пошто тие во стакло им седат недефинирано време, немаат рок на траење.
Ако ептен сакаш рефус, тазе печени, тогаш купи од семкара, што ги печат и продаваат секој ден, немаат застој.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Како е напишан насловов мислев темава е за риболов нешто, дека ни советуваш да внимаваме од каде купуваме црви.

Зошто не им ги врати и апетисаните и црвите? Одиш од таму кај што се купени и им се жалиш, они ќе си откријат кај кого е вината ти ќе си ги добиеш парите назад а можеш и во инспекција да пријавиш.
ја фрлив сметката. Инаку би отишол во инспекција.
Затоа и пишав овде бидејќи сум незадоволен и револтиран, а можеби и ќе најдам некој друг кој му се случило истото. Ако сме повеќе веројатно ќе се прави нешто.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.919
Поени од реакции
11.596
Душо, црвите се полно витамини, така ништо страшно, ја на твое место не би правел толку голема паника за неколку црви, при џвакање на кикириките нема ни да ги осетиш.
Штом има црви тоа значи дека све е природно, без никакви хемикалии.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ми се има случено како помал да купам лупени печени кикирики со црви, од локален маркет... Мој совет е, купувај пакувани, не рефус и провери дата, пошто тие во стакло им седат недефинирано време, немаат рок на траење.
Ако ептен сакаш рефус, тазе печени, тогаш купи од семкара, што ги печат и продаваат секој ден, немаат застој.
...напротив, треба да внимаваме на пакуваните т.е. да видиме кои ги пакува, оти ако се пакувани не значи дека не се рефусни,
... не знам дали знаете да поголемите маркети освен што продаваат прехрамбени артикли со заштитен бренд, земаат на големо на пример шеќер, грав, ориз, пченица, брашно, леќа, печурки, јувки, макарони, па и разни апетисани како лешници, кикирики, бадеми па и суво грозје и истите во свои Х простории каде имаат највервантно специјални машини за пакување на тој голем „рефус“ во помали количини како краен производ со име на сопствена фирма,

index.jpg по.jpg кл.jpg

секогаш ваквите „ Рефусни производи“ се нешто поевтини од фабричките пакувани со заштитен производител, а сите се залетуваме поради цената, а и поради наместени на преден план по рафтовите, исто и јас се зезнав така со суво грозје и се распрашав токму околу овие производи и ете што било всушност т.н „ Рефусни производи“ што сами маркети си ги пакуваат!

0102003920jufki20vero.jpg index.jpg гхт.jpg index.jpg

... ќе приметите разни артикли со име од поголеми маркети Веро, КАМ, Кипер, Тинекс ...па и Чеза,
...тоа значи дека тие истите си ги пакуваат рефусните производи, е сега прашање во какви услови, кои ги котролира и кој воопшто одредува рок на трајност на самит производот ...не знам :toe:
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.607
ја фрлив сметката. Инаку би отишол во инспекција.
Затоа и пишав овде бидејќи сум незадоволен и револтиран, а можеби и ќе најдам некој друг кој му се случило истото. Ако сме повеќе веројатно ќе се прави нешто.
Одиш купуваш нови и по 2 саати им се враќаш со старите :)
нот мај идеа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom