Часовници

Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.660
Поени од реакции
36.969
TAGHeuer Monaco 24 LE. Совршенство од часовник. Поклон ми е од дечкото, го носам секогаш и секаде исклучок битпазар да не ми ја исечат раката :)

Прегледај го приврзокот 100010 Прегледај го приврзокот 100011[DOUBLEPOST=1408308280][/DOUBLEPOST]Иначе најмногу се восхитувам на Tokyoflash
Тие на битпазар имаат скапи часовници не плачат за тој, подобро да си пишала во шутка :D
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Timex E-Instruments - tide, compass, temperature.
img83260-timex-myzhki-chasovnik-s-kompas.jpg
zul_pl_Zegarek-Timex-Adventure-Series-TM-Tide-Temp-Compass-T2N723-15197_2.jpg

Многу добар спортски повеќенаменски часовник кој што покажува температура, компас и плима, а има и прифатлива цена.
 

Dr. Wish

Bastard.
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.332
Поени од реакции
2.771

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.008
Поени од реакции
7.064
Џимихофамакапатуа мали патуљак :Dимат ваква тема али пошо оваја ми гледат ко пофантазерска ја искрено би ги посакувал некојпат овије чуда од часовници.
:love:
ZENITH Defy Xtreme Stealth.jpg
или
263-91LE-3.jpg
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Џимихофамакапатуа мали патуљак :Dимат ваква тема али пошо оваја ми гледат ко пофантазерска ја искрено би ги посакувал некојпат овије чуда од часовници.
:love:
Повеќето постираа часовници што веќе ги имаат o_O и патем кој следен саат сакаат да го купат, нема ништо лошо во тоа, очигледно единствен си тука што фантазира... :P[DOUBLEPOST=1408417256][/DOUBLEPOST]
Sto cena e? Go ima u MKD?
Не сум видел, ама на нет го има секаде амазон ибеј... 115 долари отприлика
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.008
Поени од реакции
7.064
Повеќето постираа часовници што веќе ги имаат o_O и патем кој следен саат сакаат да го купат, нема ништо лошо во тоа, очигледно единствен си тука што фантазира... :P[DOUBLEPOST=1408417256][/DOUBLEPOST]
Не сум видел, ама на нет го има секаде амазон ибеј... 115 долари отприлика
Ја бре така мене ми гледат :) инаку после ќе ставам фотка од љепотицата:D која веќе 5 години ме служи одлично.[DOUBLEPOST=1408455321][/DOUBLEPOST]ја длабоко се испричавам ради квалитето на сликата.
Photo-0062.jpg Photo-0062.jpg
 
Последно уредено:

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.785
Поени од реакции
5.465
Ја бре така мене ми гледат :) инаку после ќе ставам фотка од љепотицата:D која веќе 5 години ме служи одлично.[DOUBLEPOST=1408455321][/DOUBLEPOST]ја длабоко се испричавам ради квалитето на сликата.
Прегледај го приврзокот 100098 Прегледај го приврзокот 100098
Обожавам Edifice :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
jy0000-53e_feature.jpg
Citizen Skyhawk : Atomic Time, Radio Controlled Flight Computer, Titanium, Eco Drive Solar Power.

Часовник за едно 50 години
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.271
Поени од реакции
1.509
Луѓе, јас две години барам во некоја продавница во Мк да има Seiko Black monster. Дали некој има информации за застапници или препродавачи на Сеико?
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Луѓе, јас две години барам во некоја продавница во Мк да има Seiko Black monster. Дали некој има информации за застапници или препродавачи на Сеико?
Зошто не си го нарачаш од нет, или да ти го донесе некој од странство? Добар саат бај д веј
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.271
Поени од реакции
1.509
Сакам прво да го видам како делува во живо. Најевтин е во Србија (околи 200 евра).
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.374
Поени од реакции
317
Последното чудо на мерење на времето

Прегледај го приврзокот 99950
Прегледај го приврзокот 99951
Прегледај го приврзокот 99952


Би сакал да отворам дискусија за часовници, колку има на форумов што носат часовник во ова дигитално време.

Ме интересираат и би се задржал на часовници кои што имаат повеќе намени освен мерење на времето, оние кои што имаат специјална намена: нуркачки, авијаторски, астрономски и други. Колку покомплициран толку подобро.

Пофалете се со вашиот часовник доколку носите или можеби некој стар добар часовник од дедо ви што седи во фиока.
http://www.amazon.com/Casio-General-Watches-Edifice-EF-126D-1AVDF/dp/B000V7KVFG/ref=owo_wa?_encoding=UTF8&smid=A10D84BM208DEW

Овај го имам..Го купив скоро во Фебруари 60 евра од mytime.mk со 1 год гаранција..Одличен часовник.. Истражував прилично и се одлучив како најдобар буџет-бренд да одберам Касио...

Инаку баш сакам да собирам часовоници.. Сакам да имам Сеико, Бувола, Ситизен, Тајмекс, Инвикта, Есприт итн итн..

Инаку имам уште еден .. cover швајцарски ми го поклонија.. тој е нешто поскап 350 евра е ама не ми се свиѓа и не го носам..
 
На врв Bottom