Часовници

Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Член од
7 септември 2016
Мислења
281
Поени од реакции
442
Ако сакаш да нарачаш од интернет ти препорачувам https://www.creationwatches.com/mindex.php инаку во Скопје ги има на плоштад во хронометар, имаат солиден избор.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Едно прашање доколку имаш искуство со нарачки од странава, дали на пр ако нарачам саат 150 евра ќе имам додатни трошоци на царина??
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Едно прашање доколку имаш искуство со нарачки од странава, дали на пр ако нарачам саат 150 евра ќе имам додатни трошоци на царина??
Нормално е да имаш царина и данок, ама ако имаш среќа да не ти го проверат пакетот ќе поминеш без тоа. Зависи каква среќа ќе имаш. Тоа нема врска конкретно со оваа страна, ова важи за сите порачки од интернет од странство.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2019
Мислења
185
Поени од реакции
839
Часовнициве и двата на поклон ги добив ама многу ми се големи. На розевиот ми пукна стаклото. Може некако да се скратат за да ми бидат точни? И розевиот дали се мења стаклото, ради цирконите околу?
И каде прават вакви услуги? :D IMG_20200302_113539.jpg IMG_20200302_114333.jpg
 
Член од
27 јули 2012
Мислења
80
Поени од реакции
66
Часовнициве и двата на поклон ги добив ама многу ми се големи. На розевиот ми пукна стаклото. Може некако да се скратат за да ми бидат точни? И розевиот дали се мења стаклото, ради цирконите околу?
И каде прават вакви услуги? :D Прегледај го приврзокот 235836Прегледај го приврзокот 235837
Однеси ги на часовничар, ќе ја скратат белезицата. На тој со стаклото скршено што му, е не вреди да се сменува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom