Часовници

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Прегледај го приврзокот 183030 Прегледај го приврзокот 183031

се продаваат негде инвикта во скопјево ? Многу ми се засфиѓаа дајвери последно време. Oвој десно е Касио Дуро 40$ на амазон ама неможам нигде на друго место да го најдам
https://www.facebook.com/invictawatch.mk/

Во еден пост имаат пишано дека имаат салон во ГТЦ, на приземје :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Го затворија дуќанот во ГТЦ. Каде се сега преселени, не знам.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Го затворија дуќанот во ГТЦ. Каде се сега преселени, не знам.
Ги нема во Златна Книга, а и страницата на Фејсбук одамна им е неактивна, ништо чудно и да не постојат веќе...
 
Член од
19 март 2012
Мислења
382
Поени од реакции
210
Прегледај го приврзокот 183030 Прегледај го приврзокот 183031

се продаваат негде инвикта во скопјево ? Многу ми се засфиѓаа дајвери последно време. Oвој десно е Касио Дуро 40$ на амазон ама неможам нигде на друго место да го најдам
http://www.creationwatches.com/products/invicta-mens-watches-319/invicta-pro-diver-200m-automatic-black-dial-8926-mens-watch-6117.html

Casio duro на ebay можеш да најдеш за околу 50-60 $
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.856
Заинтересиран сум за оваков часовник од Tennis Shop Skopje да купам 1.800ден па дали е добар за џогинг и велосипедизам. Совет ве молам.
https://www.insportline.cz/9277/sporttester-insportline-cord?utm_source=CJ&utm_medium=affiliate
Го забележав и јас и мене ме бендиса, баш ме интересира што ќе искоментираат поискусниве :)
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.040
Прегледај го приврзокот 183030 Прегледај го приврзокот 183031

се продаваат негде инвикта во скопјево ? Многу ми се засфиѓаа дајвери последно време. Oвој десно е Касио Дуро 40$ на амазон ама неможам нигде на друго место да го најдам
Касиото си го купив денес, закон е (y)
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Аа ситизен ми е желба да земам .....Прекрасен е .... Иначе купив пред некој ден Едифис,една желба е исполнета :rolleyes: Ситизен нехт левл,па Омега мора :cool: Че постирам слика брзо од Едифисот мој :)[DOUBLEPOST=1515537301][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 183399
Со здравје да си го носиш Касиото, и јас користам Касио ама Џи шок :icon_lol: овој ситизенот е многу манакенски а јас сум селско дете :)

Инаку ич не сум задоволен од Ситизенот, го иам неколку години а не е носен се вкупно месец дена, нема гребантинка па има проблеми со батеријата и полнењето пошто е соларен а јас го чував во фиока, најблизок сервис Белград затоа шо има интернационална гаранција па таму посебно полнење итн...

За Омега и Ролекс гледав имаше промоција Барселона пролет 2016, ако најдам нешто фотки ќе прикачам, макар шо повеќе мој вкус е Таг Хауер ;)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Колку можат да траат часовнициве што се реплики на луксузни часовници (Hublot,Audemars,Tag Heuer)?
Сакам да порачам од алиекспрес некој таков па сакав да знам какви се и што се..
Механички panerai luminor од ali, ефтина реплика 4 години и више тера еве. И да, поарно реплика од 90$ механички отколку било каков Casio на батерии
 

Kajgana Shop

На врв Bottom