Часовници

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.129
Ми треба предлог за женски часовник. Од која марка да биде? Модел?
Буџет до кај 100 евра.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки има дистрибутер за Сеико во Мк? Ме интересира "black monster".
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Секако дека имаат добри модели, а како што гледам по нетов најблиските дистрибутери се во Белград и во Софија.....по се изгледа ќе треба да одам за Белград по саатот. По нет да го порачам царинициве ќе ме љуштат.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Дечки има дистрибутер за Сеико во Мк? Ме интересира "black monster".

Има, тоа е Panda Optic што порано беше во ГТЦ, а сега е во ТЦ Беверли Хилс. Јас имам прашувано за порачка на истиот саат, само портокаловиот(си знаеш кој :)) и ми кажаа ненормална сума...по што најдов другар што ми го донесе од USA. Иначе го има во Белград за околу 250-260 евра.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Во Белград е 200 евра:). И најверојатно ќе одам до таму по саатот. Добар е и портокаловиот;).
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Во Белград е 200 евра:). И најверојатно ќе одам до таму по саатот. Добар е и портокаловиот;).

ехеее ако е 200 не се мисли да нарачуваш, иди земи го и ич гајле немај. Јас последен пат кога бев го видов у продавница нешто повеќе...изгледа сум ја утнал продавницата :D
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
ехеее ако е 200 не се мисли да нарачуваш, иди земи го и ич гајле немај. Јас последен пат кога бев го видов у продавница нешто повеќе...изгледа сум ја утнал продавницата :D
Баш ме интересира кај нас колку ти барале за монстерот.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Дали некој знае дали има вакви во Македонија?
На официјална страна цената е € 349.00
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
133
Поени од реакции
31
moze nekoj da mi kaze za casio delovi kade mozam da najdam vo makedonija i dali casovnicarive vo gtc so se i vo citi moll i ramstor mozat da mi zavrsat rabota bidejki mi se otkaci delo od remceto sto go spojuva remceto so okvirot moze da mi pomogne nekoj hitno e ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Некој да ми каже и препорача за Longines часовници каде во Скопје има .... ги сакам поради нивниот дизајн , но може и да ми препорачате и друга марка , до 10 илјади денари некој максимално може да дадам ... :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Некој да ми каже и препорача за Longines часовници каде во Скопје има .... ги сакам поради нивниот дизајн , но може и да ми препорачате и друга марка , до 10 илјади денари некој максимално може да дадам ... :)
Longines за таа цена не барај. Во тој ранг на цена евентуално ако имаш среќа да начекаш некој од поедноставните модели на Tissot со попуст, а сигурно ќе има некој убав модел Casio, Swatch или Fossil за тие пари. Прошетај низ Рамстор, има една продавница на приземје одма после супермаркетот и една горе на спрат, таму ги има сите овие марки, па види си што ти одговара највеќе.
Едит: еве ѕирни и овде што има и како се движат цените.
 
Ф

Флеш

Гостин
Longines за таа цена не барај. Во тој ранг на цена евентуално ако имаш среќа да начекаш некој од поедноставните модели на Tissot со попуст, а сигурно ќе има некој убав модел Casio, Swatch или Fossil за тие пари. Прошетај низ Рамстор, има една продавница на приземје одма после супермаркетот и една горе на спрат, таму ги има сите овие марки, па види си што ти одговара највеќе.
Едит: еве ѕирни и овде што има и како се движат цените.
имам поверење во тебе , кој бренд е подобар од овие кој ги наброја ,искрено кој е добар,вреди во пари .... прв пак купувам часовник , немам носено до сега ,нешо совети да ми дадеш шо да гледам ,ок дизајн разбирливо по вкус , но она тоа .... немам носено бидејќи не сакав баш да носам нешо на рака ,мрзам да имам нешо дали на рака или врат ,имам чуство како да сум заробен , те лази .... инаку ова од потреба ми е ,не можам телефонот да го мкнам со мене цело време ,а скапо платен а ти падне не дај Боже ... одам да работам на брод ... затоа ми треба :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
имам поверење во тебе , кој бренд е подобар од овие кој ги наброја ,искрено кој е добар,вреди во пари .... прв пак купувам часовник , немам носено до сега ,нешо совети да ми дадеш шо да гледам ,ок дизајн разбирливо по вкус , но она тоа .... немам носено бидејќи не сакав баш да носам нешо на рака ,мрзам да имам нешо дали на рака или врат ,имам чуство како да сум заробен , те лази .... инаку ова од потреба ми е ,не можам телефонот да го мкнам со мене цело време ,а скапо платен а ти падне не дај Боже ... одам да работам на брод ... затоа ми треба :)
Dude, I'm a girl :D
Иначе, гледам на сајтов што ти го линкав има и Festina за таа цена некои добри модели, а и за по 12-13000 ако си малце пофлексибилен за тие 2-3000. Ако те нервира да носиш нешто на рака подобро да си побараш некој полесен саат. Најубаво е да си земеш со метално ремче, кожните и платнените се уништуваат после релативно краток период, знаат и да почнат да мирисаат гадно ако се потиш повеќе. Од Festina немам носено саат, не ме бендисал некој од женските модели досега, ама машките се одлични, немаат маана.
Е сега, зависи каков тебе најубаво ќе ти „легне“ на рака. Најубаво е да си одиш до продавнициве, гледам овие имаат во ГТЦ и Веро (ваљда Веро Центарот) и да си пробаш на рака кој како ќе ти одговара. Swatch имаат и алуминиумски модели што се прилично лесни, иако се метални, со тоа што и изгледот им е таков, малце изгледаат како детски играчки (барем за мој вкус).
Фати патот и пројди до Божиновски (Рамстор и улица Македонија) и овие B-Watch, во ГТЦ и разгледај што ќе ти фати око и најубаво ќе ти одговара на раката. Која марка и да земеш од овие што ти ги пишав нема да згрешиш, а мојот глас оди за Festina најпрво, па после за другиве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom