Часовници

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.075
Поени од реакции
3.210
Другар востокот го користам нешто слично као g-shock не му се замарам го сменив бидејќи ми здосади да носам кромидка на рака.
За разни актиновсти во природа го користам и едноставно не се замарам со часовникот,немам навика ниту да вадам ниту пазам часовникот,исполнува основни услови да не треба да се замарам со батерија,да не пушта вода и да трпи разни удари без да се скрши на 100 делови и не е превише скап бидејќи го гледам како алатка,а изгледот е индивудуален некаде поназад имам постирано слика.


Извини но фрлање пари на давање изјави со часовник ми изгледа како нешто што би го правел некој што има превише пари,а премалку акл.
Не ти се јасни тебе некои работи.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.238
Поени од реакции
9.052
Бидна саатов. Точно овој модел го немаше никаде кај нас, али преку mytime го порачав, и они се замараат со нарачување од странство и остало, што е добра работа, не си во дилема за царини и ддв ако земеш од ибеј да нарачуваш, вкупната цена ќе си ја знаеш за саатот уште пред да го порачаш.
Така да некој ако е заинтересиран за саат што го нема тука, а нејќе да ризикува со ибеј и наша царина, имате опција да си порачате, јас конкретно од mytime договорив, не знам за другите продавници дали прават вакви нарачки.

G-Shock GW-5610-1

IMG_20201223_175410zz.jpg

Инаку гледам паднавте во муабет за саати и квалитет, јас па фан на Касио сум и супер задоволен сум од првиот Касио што го имам. Касио ги гледам како Роки во светот на часовниците, не е нешто прескапо и екстравагантно али може да трпи многу удари и да остане на нозе :)
Еве го десно постариот братко на G-Shock-ов, првиот мој Касио, кој полни 20 години како го носам, направен е како тенк, удиран, газен што не, освен ремче што имам мењато и само два пати батерија, се друго му работи и ден денес без проблем. Би рекол дека е некоја поевтина замена за G-Shock според издржливоста која ја има покажано.

Casio DW-290-T

IMG_20201223_180847.jpg
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.075
Поени од реакции
3.210
Бидна саатов. Точно овој модел го немаше никаде кај нас, али преку mytime го порачав, и они се замараат со нарачување од странство и остало, што е добра работа, не си во дилема за царини и ддв ако земеш од ибеј да нарачуваш, вкупната цена ќе си ја знаеш за саатот уште пред да го порачаш.
Така да некој ако е заинтересиран за саат што го нема тука, а нејќе да ризикува со ибеј и наша царина, имате опција да си порачате, јас конкретно од mytime договорив, не знам за другите продавници дали прават вакви нарачки.

G-Shock GW-5610-1

Прегледај го приврзокот 278917

Инаку гледам паднавте во муабет за саати и квалитет, јас па фан на Касио сум и супер задоволен сум од првиот Касио што го имам. Касио ги гледам како Роки во светот на часовниците, не е нешто прескапо и екстравагантно али може да трпи многу удари и да остане на нозе :)
Еве го десно постариот братко на G-Shock-ов, првиот мој Касио, кој полни 20 години како го носам, направен е како тенк, удиран, газен што не, освен ремче што имам мењато и само два пати батерија, се друго му работи и ден денес без проблем. Би рекол дека е некоја поевтина замена за G-Shock според издржливоста која ја има покажано.

Casio DW-290-T

Прегледај го приврзокот 278919
Касио ги шие сите у цена и квалитет.
 
Член од
30 ноември 2019
Мислења
87
Поени од реакции
5
Со што да го извадам капачето на часовникот за да сменам батерија?
Секаде е рамно освен на едно место има простор за да се стави нешто и да се извади капачето, пробав со нож, скалпел не бива
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.288
Поени од реакции
9.830
Интересни модификации и комбинации на бејзели и каишчиња:
Со што да го извадам капачето на часовникот за да сменам батерија?
Секаде е рамно освен на едно место има простор за да се стави нешто и да се извади капачето, пробав со нож, скалпел не бива
Кој часовник, или подобро - дај фото од задниот дел на часовникот.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.333
Поени од реакции
6.222
Хелоу децо,

Саатот го земав пред помалку од година дена, ама не се погодивме баш. Димензиите му е океј, но “предебел“ е за мојот зглоб и искрено ми смета кога го носам. Навикнат сум на потенки саатови, кои малтене не ги осеќам кога ни носам. Греота оти е стварно убав саат, ама така стои жалниот со месеци веќе. Искрено, повеќе од 20-30 пати не е ставен на рака. Нема ни рецка, ни ништо на него.

Размислувам веќе некое време да се отарасам од него и да вратам некоја пара ако можам. Ако има тука некој заинтересиран ентузијаст, слободно нека пише. Станува збор за Черути модел. Дизајнерски саат, ништо спешал во поглед на квалитет, ама арен онака за “лепе очи“. Добар е за night-out саат, убаво стои на кошула, сако, попицната варијанта..
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
10.628
Поени од реакции
13.243
Бидна саатов. Точно овој модел го немаше никаде кај нас, али преку mytime го порачав, и они се замараат со нарачување од странство и остало, што е добра работа, не си во дилема за царини и ддв ако земеш од ибеј да нарачуваш, вкупната цена ќе си ја знаеш за саатот уште пред да го порачаш.
Така да некој ако е заинтересиран за саат што го нема тука, а нејќе да ризикува со ибеј и наша царина, имате опција да си порачате, јас конкретно од mytime договорив, не знам за другите продавници дали прават вакви нарачки.

G-Shock GW-5610-1

Прегледај го приврзокот 278917

Инаку гледам паднавте во муабет за саати и квалитет, јас па фан на Касио сум и супер задоволен сум од првиот Касио што го имам. Касио ги гледам како Роки во светот на часовниците, не е нешто прескапо и екстравагантно али може да трпи многу удари и да остане на нозе :)
Еве го десно постариот братко на G-Shock-ов, првиот мој Касио, кој полни 20 години како го носам, направен е како тенк, удиран, газен што не, освен ремче што имам мењато и само два пати батерија, се друго му работи и ден денес без проблем. Би рекол дека е некоја поевтина замена за G-Shock според издржливоста која ја има покажано.

Casio DW-290-T

Прегледај го приврзокот 278919
Да ти кажам ме натера да го земам овој:

1614013220853.png

1614013239158.png

Сликата ми разбуди неостварен сон од млади години барем за добри 76ЕУР го зедов едвај чекам да дојде денојве. :D

GW-B5600-2ER
 

Kajgana Shop

На врв Bottom