Часовници

Член од
12 март 2009
Мислења
15.371
Поени од реакции
10.101
93 $ nov.

на времето, ~1975, чичкоми ми купи Секура , швајцарски сат... не беше автоматски па јас навивајќи го заглавив...го однесов тогаш кај сатчии ама никој не можеше да го отвори и остана така... пред некоја година гледајќи на ебау видов дека сега тие сатови се ценети,
а и за спомен...
но веројатно ако се сервисирани во овластен сервис, со атести.... Но немам таква намера, нити можам да го користам за нуркање..
Прашањето е има ли некаде мајстор, што за разумна цена би го средил сатот, за обична функција 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.155
Поени од реакции
8.804
На касиото сакав да му сменам стакло и ремче метално. Нормално отидов во Mytime и ми вика 3500 денари... Некој сервис ако имате искуство но со понормални цени?
Провери во ГТЦ на втори спрат, порано они продаваа касио саати. Мојот е уствари од таму купен во 2001ва. Сега мислам само сервиси прават не продаваат часовници. На времето се викаше ИКО мислам продавницата.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
9.891
Поени од реакции
14.682
На касиото сакав да му сменам стакло и ремче метално. Нормално отидов во Mytime и ми вика 3500 денари... Некој сервис ако имате искуство но со понормални цени?
иди во беверли таму имаш саатчија :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509


Дечки да ми предложите часовничар кој ќе може да го поправи механизмот на Ракетава?
 
Член од
9 март 2011
Мислења
142
Поени од реакции
106
Пробај во Беверли во подрумот има саатчија, исто на зелен пазар на тезгите кај сваштариите има двајца. Има доста низ Скопје. на саатот му фали комплет баланса ако не и нешто друго. Е колку ќе те чини не знам, ама вакви ракети на бувљак се наоѓаат за 200-300 ден исправни.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
A

Avenger99

Гостин
Знае ли некој каде се продаваат кутии за часовници? Не ми треба нешто голема, 3-5 слота негде.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.329
Поени од реакции
6.214
Го нарача од нивната страна или го немаа и им го нарача да го донесат во мк баш тој модел?
Од нивниот сајт го нарачав, го имаа моделот. За два дена ми го доставија..
 
На врв Bottom