Часовници

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.155
Поени од реакции
8.804
Погоре Сеикото го нарачав од Ебеј, пониска цена беше од ова, али на пакетчето од испраќачот пишеше 20 долари. Нормално не платив ништо.
Вајда добро ке биде да договорам со продавачот да пише помала цена и подарок дека е, нешто у тој фазон :)
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
1.937
Поени од реакции
13.272
Некој искуство со купување саат од ибеј. Која е шансата да ме царинат и колку пари би ме опнале отприлика за саатов. Од водичот за царинење на стока, видов дека за часовници е 18 проценти ддв и вика стапка 5, вајда плус 5 проценти од вредноста на саатот. 23 проценти плус од вкупната вредност на саатот вика математикава, али не знам дали тоа е се што се наплаќа.
Па имаш у My-Time вакви бе.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.155
Поени од реакции
8.804

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
4.011
Поени од реакции
3.143
91jXI3HY2nL._AC_UY1000_.jpg

Саатов го купив пред 2 и пол години од амазон за нешто помалку од 50 евра и од тогаш го носам у слободно време коа се облекувам кежуал. Значи батерија му сменив пред некој ден и можам да кажам дека саатот е топ. Екстремно прецизен мијота механизам карактеристичен за касио и го корегирам само при промена на летно и зимско сметање на времето. У меѓувреме моделов стана познат како саатот на Бил Гејтс и сеа на амазон е недостапен :/
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
363
Поени од реакции
475
Зависи за што ти го треба.

Јас Востокот го користам во сите услови,се понашам како да е G-Shock додуша и 10 години носам G-Shock. Јас имам 30% попуст во mytime и мој предлог ако не купуваш таков часовник НИШТО друго не вреди да се купува во МКД, најдобро порачај преку нет.
За 150 евра можеш извонреден часовник да набавиш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.729
Поени од реакции
3.309
Зависи за што ти го треба.

Јас Востокот го користам во сите услови,се понашам како да е G-Shock додуша и 10 години носам G-Shock. Јас имам 30% попуст во mytime и мој предлог ако не купуваш таков часовник НИШТО друго не вреди да се купува во МКД, најдобро порачај преку нет.
За 150 евра можеш извонреден часовник да набавиш.
Многу грдо ми изгледаат G-Shock.
Сакам нешто класично.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
363
Поени од реакции
475
Другар јас пари не би оставил во МКД. Земи си Восток,Сеико,Ситизен за тие пари и уживај.
Или класичен Касио сооднос цена и квалитет таму е најизразен според мене.
 
Член од
22 декември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво, што мислите за вредноста на часовникот и доколку би сакал да го продадам , колку би добил за него?
П.с Купен во Америка на крузер IMG_20200924_191425.jpg IMG_20200924_191517.jpg IMG_20200924_191438.jpg
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.432
Поени од реакции
1.939
На касиото сакав да му сменам стакло и ремче метално. Нормално отидов во Mytime и ми вика 3500 денари... Некој сервис ако имате искуство но со понормални цени?
 
На врв Bottom