Часовници

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ги гледам цените на смарт часовниците, што има повеќе Гармин што е дупло поскап од Самсунг?
Гармин е стриктно за спорт и здравје, имаш секакви библиотеки, тренинзи, здравствени совети. Како личен тренер + интернист да имаш со тебе 24/7 и секој можен совет е поткрепен со линк од објава од Harvard Med School каде може да си прочиташ подетално зошто саатот те советува така. Малце се зезав со Пеџа ама го имам 735 веќе два месеци и кој првенствено трча, плива и вози точак и се мисли да го купи, нека го купува.
Самсунг часовниците се повеќе како мини мобилен на рака, чет, мејл, чекори, ова она.

Треба да знаеш за што ќе го користиш саатот за да знаеш која од овие две марки ќе ги земеш :)

Ако те интересира што се има подетално овој модел, слободно прашај.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Исто и Suunto се Ок!
Иста ориентација имаат како Гармин, само се малку поефтини! Финци се и имаат добра репутација во светот. Јас земав Гармин ради колегата што е дилер за Мк! Да Ви ургирам за попуст? :pos:
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Исто и Suunto се Ок!
Иста ориентација имаат како Гармин, само се малку поефтини! Финци се и имаат добра репутација во светот. Јас земав Гармин ради колегата што е дилер за Мк! Да Ви ургирам за попуст? :pos:
Тој од Струмица?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Исто и Suunto се Ок!
Иста ориентација имаат како Гармин, само се малку поефтини! Финци се и имаат добра репутација во светот. Јас земав Гармин ради колегата што е дилер за Мк! Да Ви ургирам за попуст? :pos:
Е да и тие се солидна фирма ама му фрлив око конкретно на овој модел и тоа е тоа :)

Иначе на колега ти по грешка му свртев еднаш пред НГ :pos:
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Инаку ако сакаш стварно попуст, ќе мораш во ПП да ми пишеш, да му кажам дека тогаш и тогаш ќе се јави фиљан човек, што ми е соборец на форум, да ти даде попуст :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Дали е пресудно Омега часовник да има Омега механизам ?

Sent from my SM-A105FN using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Здраво луѓе, барам предлог на часовник од 60-120еур. Моментално носам еден кој го зедов од еBay пред 6 години (Casio MTP 1370) сега сакам еден upgrade да направам еве мене лично кој саат ми се допаѓа Lorus RM335FX9


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Mislam zelezno remce podobro bi mu lezelo ali toa e prasanje na individualen vkus.

Imam casovnik od JL mozebi 20 godini ima veke. Bezprekorno raboti samo baterija menuvaj i si tera.
Мојот е 11 години стар. Никаков проблем до сега. Стрелките сечат точно на линија, многу квалитетна изработка, метал е цел внатре. Баш така само батерија, ова му е веќе трето ремче (потрошен материјал :)) и секако батерија на околу две ипол години. Супер е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom