Часовници

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Дечки кожни ременчиња некој саатџија у Скопјево шо како каде ?
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Ајде и јас да ја ставам мојата колекција, горниот ред руски, долниот сеико и два швајцарци (дарвил и омикрон) сите работат и освен востокот, сите се околу 20-30 години стари, некои ги чистев-поправав, некои си беа ок. Сите се од бувљак (освен востокот ), имам и два џебни- молња и штоперици агат.
А, и уште толку женски, руски, сеико и нешто швајцарци.
Многу интересно хоби, релаксирачко е расклопувањето и чистењето, а поправка кога ќе ми успее ептен сум ќефлија :)


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Shestiot dole izgleda kako homage na Patek... zamisli da najdesh avtenticen na buvjlak od nekoj cig sto go dzapnal od negde :vozbud:
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Shestiot dole izgleda kako homage na Patek... zamisli da najdesh avtenticen na buvjlak od nekoj cig sto go dzapnal od negde :vozbud:
Сите во долниот ред се сеико, освен најдесниот кој е дарвил. А на бувљак се наоѓа и по нешто стварно добро, последно беше омега за 4000ден, ама јас немав ни 1000 во мене па си заминав без ни да пробам да се ценкам. Еве овие на сликата се 90% од бувљак.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.815
Сите во долниот ред се сеико, освен најдесниот кој е дарвил. А на бувљак се наоѓа и по нешто стварно добро, последно беше омега за 4000ден, ама јас немав ни 1000 во мене па си заминав без ни да пробам да се ценкам. Еве овие на сликата се 90% од бувљак.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
тој крајно десно горе е восток амфибиан? Многу ми прави мерак планирам еден таков да земам.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
тој крајно десно горе е восток амфибиан? Многу ми прави мерак планирам еден таков да земам.
Да амфибија е, во купив нов од мераном и е одличен освен круната која е преголема и се забива во рака ако го носиш полабаво. Не дека гњурам ама сакав да имам еден руски нов со челично куќиште и автоматик.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Ме потсеќа на Чернобил асоцијација
Хаха, направен е така, да издржи еден два чернобила, изгледа ко да има дупло од се, плексито е 3мм, челикот гарант е доволно дебел за барем два нормални часовника.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.334
Поени од реакции
3.276
Да амфибија е, во купив нов од мераном и е одличен освен круната која е преголема и се забива во рака ако го носиш полабаво. Не дека гњурам ама сакав да имам еден руски нов со челично куќиште и автоматик.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Kako e plastikata? Se grebe lesno?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Совет за часовник до 300 евра, класичен, не менува во моментов дали е кожно или метално ремче.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Kajgana Shop

На врв Bottom