Часовници

Член од
25 октомври 2008
Мислења
497
Поени од реакции
62
Дали некој знае кај да најдам Fossil GEN 4 часовник во Скопје?
 
Член од
23 ноември 2017
Мислења
81
Поени од реакции
52
Prodavam nov casio ic ne e nosen
Isto taka i Jaques leman super socuvan e staklo samo treba baterija da se smeni ako nekoj e zainteresiran neka pise
 

Attachments

Член од
19 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дечки, дали и каде низ Скопјево можам да сменам стакло на саат? И колку би ме чинело тоа?
 
Член од
9 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
29
Дечки, дали и каде низ Скопјево можам да сменам стакло на саат? И колку би ме чинело тоа?
Логично би било на часовничар, има добар во беверли, па на рампа, буњаковец, чаршија...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
306
Поени од реакции
404
Еве нешто старо иде накај 20 години уште работи перфектно но се познава дека е употребуван и злоупотребуван.
Marathon pilot's navigator
61784904_1105463719641729_890763727425503232_n.jpg 61840064_471204016967559_2802984558897659904_n.jpg 62256841_446408085922725_5328838723842867200_n.jpg
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
286
Поени од реакции
172
Со што ги чистите кожните ремчиња на часовник, земав TurtleWax Lux leather ама не ми направи некој кеив, поминав 2 пати но не ги исчити добро а и миризбата остана.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
29
Со што ги чистите кожните ремчиња на часовник, земав TurtleWax Lux leather ама не ми направи некој кеив, поминав 2 пати но не ги исчити добро а и миризбата остана.
Ако имаш кокосово масло и пчелин восок помешај ги и со тоа.. или само кокосово, ќе потемни малку ама не е страшно и ќе мириса убаво

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
9 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
29
Ајде и јас да ја ставам мојата колекција, горниот ред руски, долниот сеико и два швајцарци (дарвил и омикрон) сите работат и освен востокот, сите се околу 20-30 години стари, некои ги чистев-поправав, некои си беа ок. Сите се од бувљак (освен востокот ), имам и два џебни- молња и штоперици агат.
А, и уште толку женски, руски, сеико и нешто швајцарци.
Многу интересно хоби, релаксирачко е расклопувањето и чистењето, а поправка кога ќе ми успее ептен сум ќефлија :)


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
На врв Bottom