Часовници

Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
мислење за овој часовник околу 3000 денари е,
На Aliexpress цената е 2 пати пониска, ваљда станува збор за истиот часовник колку што можев на кратко да разгледам.
Да се прашувам јас, друга боја би зел од овој модел, што знам многу свети вака.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
vo koi prodavnici vo Skopje ima casio casovnici,
ovie gi najdov na sajt od Srbija
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
ima i drugi boi, (crna),ne mi lici crna za mlado dete
ama nekako ovoj mi e po kako za mladi[DOUBLEPOST=1550238685][/DOUBLEPOST]
На Aliexpress цената е 2 пати пониска, ваљда станува збор за истиот часовник колку што можев на кратко да разгледам.
Да се прашувам јас, друга боја би зел од овој модел, што знам многу свети вака.
Како е процедурата за нарачка од Aliexpress,за колку време доага во државава, дали се плаќа царина и данок.....
немам порачувано до сега од Aliexpress
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
[DOUBLEPOST=1550238685][/DOUBLEPOST]

Како е процедурата за нарачка од Aliexpress,за колку време доага во државава, дали се плаќа царина и данок.....
немам порачувано до сега од Aliexpress
Едноставно е. Си отвораш акаунт, и си пазариш со картичка производи што се Free shipping. Сите производи што се на Free shipping ти се со бесплатна достава до дома.
Нарачките стигаат различно од 15 па се до 30,40 денови.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
a do kolku e osoboduvanje od carina i danok,

kako misles dostava do doma?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
a do kolku e osoboduvanje od carina i danok,

kako misles dostava do doma?
Јас на 2 пати сум порачувал производи до 6000 денари, и сум немал проблеми. Дали има ограничување на поголема сума од пари, оставам на други да ти кажат.

Што се однесува до доставата, кога правиш нарачката внесуваш податоци од картичка,улица,мобилен број,Име/презиме,град итн...
Ако нарачката е Free shippng ослободен си од сите давачки за царина и карго до дома.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Уште еден часовник од колекцијата.
Casio Codename DW-8800 (G-Shock) и за разлика од другите класични G-Shock часовници овој има посебни функции кои можете сами да ги проверите на интернет.
Оригиналната каишка беше платнена со малку кожа но бидејќи доста години е стар избледе пред некоја година ја сменив каишката со гумена(обична).
54255778_739506629785103_316276710163087360_n.jpg
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Уште еден часовник од колекцијата.
Casio Codename DW-8800 (G-Shock) и за разлика од другите класични G-Shock часовници овој има посебни функции кои можете сами да ги проверите на интернет.
Оригиналната каишка беше платнена со малку кожа но бидејќи доста години е стар избледе пред некоја година ја сменив каишката со гумена(обична).
Прегледај го приврзокот 206188
Овој е најкопиран модел од кинезиве, уствари скоро секој дигитален рачен часовник кој не е Casio изгледа буквално вака. И јас имам една пазарска копија по дома.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Супер информација кој сака нека оди нека си купи па ќе се наполни со вода кога ќе ги измие рацете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom