Часовници

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Наташа Радио Милева Мара, 12 февруари 2006.

1. OMG!!

OMG!! Пилот

Член од:
    27 февруари 2017
    Мислења:
    1.644
    Допаѓања:
    653
    Може да дадеш образложение зошто?

2. Kadaif

Kadaif M.D.

Член од:
    21 јануари 2008
    Мислења:
    3.408
    Допаѓања:
    2.302
    Јас имам кварцен касио хронограф веќе 10 години и само батерија менувам, екстремно се прецизни и имаат супер квалитет за тие пари. Земај ич не му се мисли.
    --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2018 ---
    Ма не го слушај, не знае што зборува.

Лажни часовници се за лажни луѓе.

По муаетот се гледа дека никад не носел ниту механички ниту кварцен часовник.
    --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2018 ---
    во Германија сум

На OMG!! и 123456 им се допаѓа ова.
  3. Vori

Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

Член од:
    23 март 2009
    Мислења:
    4.764
    Допаѓања:
    2.808
    Го земав овој неодамна за 7.000 денари

Задоволен:)Сега Ситизен следна желба ....

На OMG!! му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Klin

Klin Колце

Член од:
    6 јануари 2014
    Мислења:
    1.992
    Допаѓања:
    1.422
    Ако сакаш стриктно Ситизен, а не ти се брза, барај да купиш преку некој кој работи на брод, две компании го држат целокупниот синџир на бродски продавници и двете се застапници на овој бренд. Duty free плус попуст за екипаж додатен, уште и распродажба ако има, топ цена можеш да добиеш.

На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Vori

Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

Член од:
    23 март 2009
    Мислења:
    4.764
    Допаѓања:
    2.808
    Па требаше да одам пред 2 години за на брод и од таму закачив желба за брендов .... имам неколку другарчиња кои работат на брод и сите имаа ситизен .... и се навлеков .... Сеа другарче доаѓа у февруари ,не ми текнало искрено да им спомнам .....:)

На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mich0MKD

Mich0MKD

Член од:
    14 февруари 2013
    Мислења:
    1.078
    Допаѓања:
    827
    Јас сум претерано задоволен од мојот Ситизен. Исто како и на @Klin е еко драјв. Го имам 5 години и е во топ кондиција. Е сеа заебано е за сервис, ама фала му на Бога до сега не сум имал таков проблем.

На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Klin

Klin Колце

Член од:
    6 јануари 2014
    Мислења:
    1.992
    Допаѓања:
    1.422
    Две компании Pierre Cardin Corp.& Hаrding ги имаат сите продавници за подароци (gift shops) на сите круз компании, јас кога купував, PCC се повлекуваше од бродот и веќе од нареден круз Hаrding преземаше, па добив екстра цени, wholesale dollar+, еден долар плус на набавна цена, и згора е duty free ;) исклучиво брендирана стока, имаш накит и од 50к$...
    Во секој случај, ако имаш некој да порачаш од бродски фришоп ќе ти биде по мене најдобра опција.

Сакав да земам Тисот, само шо немаше аутоматик/механички беа распродадени веќе, само кварц/батерија :icon_lol:

Последно уредено: 13 јануари 2018 во 01:44
  8. Шоути

Шоути

Член од:
    16 ноември 2007
    Мислења:
    2.055
    Допаѓања:
    420

Во наследство од дедо ми од којзнај кога :)

Nikolaben2 @ YT, Acohipmk, Mich0MKD и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. kicodarker

kicodarker

Член од:
    29 јуни 2006
    Мислења:
    398
    Допаѓања:
    264
    Тие со соларно полнење не треба да ги чуваш во фиока. Ако си имал упатство најверојатно пишува дека мора да се изложени на дневна светлина. Во МК не можеш којзнае што саати да најдиш, најпознатите B-watch/My time претежно носат и продаваат модни брендови склопувани по наредба на дизајнерски фирми од незнајни јапонски/кинески фирми и се продаваат по високи цени заради името, за тие пари се зема квалитетен и докажан производител.

Што им фали на касио? Стандардните им се буџет саати за секојдневно носење, види ја Edifice серијата прави одлични саати.

10. Klin

Klin Колце

Член од:
    6 јануари 2014
    Мислења:
    1.992
    Допаѓања:
    1.422
    Да, дома што им донесов сите перфектно функционираат, само јас го сјебав, ама и еднаш машки го удрив во профромска ограда, не знам како не пукна стаклото, се затресе оградата, може има и тоа допринос :icon_mrgr: само џи шок му е мајката.

Цените тука, споредено со цените на фри шоп на бродот, кога ќе додадеш попуст за екипаж редовен, плус попуст за распродажба за екипаж, дерат буквално со овие цени.

Еве кои круз компании ги држи Harding, и кои брендови ги застапува :icon_lol:

11. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    5.868
    Допаѓања:
    6.426
    Festina пред Casio anytime, квалитетот е неспоредлив.

12. Vori

Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

Член од:
    23 март 2009
    Мислења:
    4.764
    Допаѓања:
    2.808
    Festina пред Casio

13. Ron Burgundy

Ron Burgundy

Член од:
    29 јуни 2014
    Мислења:
    5.868
    Допаѓања:
    6.426
    да ставиме касио на една страна и фестина на друга, да ги земеш двата во рака и да оцениш кој е подобар.

На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Vori

Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

Член од:
    23 март 2009
    Мислења:
    4.764
    Допаѓања:
    2.808
    Бирам касио,зш имам :P

На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tonchie

Tonchie BATTERY +

Член од:
    15 јуни 2005
    Мислења:
    11.822
    Допаѓања:
    3.865
    Ваков да донесат у Скопје, одма на кредитна го ставам не му ја мислам :)
    Последниот договор видов у Ла Специја у една продавница за саати, ама многу чудно работно време имаше и никако да го купам.

Сподели преку: