Часовници

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.230
Поени од реакции
7.039
Овој едифис е на голем попуст за баајги цена ....




Изгледа како полу смартвач .... Нова генерација .... BLUETOOTH 4.0, PHONE FINDER, Аларм, Датум, Двојно време, Ден во неделата, Календар, Светско време, Соларно напојување, Стоперка .....Се овие функции .... Читав ривју

WWR preliminary verdict
Originality 4.5/5
Build quality: 5/5
Usability: 4/5
Legibility: 4/5
Value for money: 4.5/5

Коментари дечки?!
Јас имам кварцен касио хронограф веќе 10 години и само батерија менувам, екстремно се прецизни и имаат супер квалитет за тие пари. Земај ич не му се мисли.[DOUBLEPOST=1515693393][/DOUBLEPOST]
Може да дадеш образложение зошто?
Ма не го слушај, не знае што зборува.

Лажни часовници се за лажни луѓе.

По муаетот се гледа дека никад не носел ниту механички ниту кварцен часовник.[DOUBLEPOST=1515693508][/DOUBLEPOST]
како успеа од македонија да земеш од амазон.де или си во германија?
во Германија сум
 
Ф

Флеш

Гостин
Јас имам кварцен касио хронограф веќе 10 години и само батерија менувам, екстремно се прецизни и имаат супер квалитет за тие пари. Земај ич не му се мисли.[DOUBLEPOST=1515693393][/DOUBLEPOST]
Ма не го слушај, не знае што зборува.

Лажни часовници се за лажни луѓе.

По муаетот се гледа дека никад не носел ниту механички ниту кварцен часовник.[DOUBLEPOST=1515693508][/DOUBLEPOST]
во Германија сум
Го земав овој неодамна за 7.000 денари

Задоволен:)Сега Ситизен следна желба ....

 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Го земав овој неодамна за 7.000 денари

Задоволен:)Сега Ситизен следна желба ....

Ако сакаш стриктно Ситизен, а не ти се брза, барај да купиш преку некој кој работи на брод, две компании го држат целокупниот синџир на бродски продавници и двете се застапници на овој бренд. Duty free плус попуст за екипаж додатен, уште и распродажба ако има, топ цена можеш да добиеш.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ако сакаш стриктно Ситизен, а не ти се брза, барај да купиш преку некој кој работи на брод, две компании го држат целокупниот синџир на бродски продавници и двете се застапници на овој бренд. Duty free плус попуст за екипаж додатен, уште и распродажба ако има, топ цена можеш да добиеш.
Па требаше да одам пред 2 години за на брод и од таму закачив желба за брендов .... имам неколку другарчиња кои работат на брод и сите имаа ситизен .... и се навлеков .... Сеа другарче доаѓа у февруари ,не ми текнало искрено да им спомнам .....:)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.708
Поени од реакции
2.036
Па требаше да одам пред 2 години за на брод и од таму закачив желба за брендов .... имам неколку другарчиња кои работат на брод и сите имаа ситизен .... и се навлеков .... Сеа другарче доаѓа у февруари ,не ми текнало искрено да им спомнам .....:)
Јас сум претерано задоволен од мојот Ситизен. Исто како и на @Klin е еко драјв. Го имам 5 години и е во топ кондиција. Е сеа заебано е за сервис, ама фала му на Бога до сега не сум имал таков проблем.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Па требаше да одам пред 2 години за на брод и од таму закачив желба за брендов .... имам неколку другарчиња кои работат на брод и сите имаа ситизен .... и се навлеков .... Сеа другарче доаѓа у февруари ,не ми текнало искрено да им спомнам .....:)
Две компании Pierre Cardin Corp.& Hаrding ги имаат сите продавници за подароци (gift shops) на сите круз компании, јас кога купував, PCC се повлекуваше од бродот и веќе од нареден круз Hаrding преземаше, па добив екстра цени, wholesale dollar+, еден долар плус на набавна цена, и згора е duty free ;) исклучиво брендирана стока, имаш накит и од 50к$...
Во секој случај, ако имаш некој да порачаш од бродски фришоп ќе ти биде по мене најдобра опција.

Сакав да земам Тисот, само шо немаше аутоматик/механички беа распродадени веќе, само кварц/батерија :icon_lol:
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Инаку ич не сум задоволен од Ситизенот, го иам неколку години а не е носен се вкупно месец дена, нема гребантинка па има проблеми со батеријата и полнењето пошто е соларен а јас го чував во фиока, најблизок сервис Белград затоа шо има интернационална гаранција па таму посебно полнење итн...

За Омега и Ролекс гледав имаше промоција Барселона пролет 2016, ако најдам нешто фотки ќе прикачам, макар шо повеќе мој вкус е Таг Хауер ;)
Тие со соларно полнење не треба да ги чуваш во фиока. Ако си имал упатство најверојатно пишува дека мора да се изложени на дневна светлина. Во МК не можеш којзнае што саати да најдиш, најпознатите B-watch/My time претежно носат и продаваат модни брендови склопувани по наредба на дизајнерски фирми од незнајни јапонски/кинески фирми и се продаваат по високи цени заради името, за тие пари се зема квалитетен и докажан производител.

Механички panerai luminor од ali, ефтина реплика 4 години и више тера еве. И да, поарно реплика од 90$ механички отколку било каков Casio на батерии
Што им фали на касио? Стандардните им се буџет саати за секојдневно носење, види ја Edifice серијата прави одлични саати.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Тие со соларно полнење не треба да ги чуваш во фиока. Ако си имал упатство најверојатно пишува дека мора да се изложени на дневна светлина. Во МК не можеш којзнае што саати да најдиш, најпознатите B-watch/My time претежно носат и продаваат модни брендови склопувани по наредба на дизајнерски фирми од незнајни јапонски/кинески фирми и се продаваат по високи цени заради името, за тие пари се зема квалитетен и докажан производител.
Да, дома што им донесов сите перфектно функционираат, само јас го сјебав, ама и еднаш машки го удрив во профромска ограда, не знам како не пукна стаклото, се затресе оградата, може има и тоа допринос :icon_mrgr: само џи шок му е мајката.

Цените тука, споредено со цените на фри шоп на бродот, кога ќе додадеш попуст за екипаж редовен, плус попуст за распродажба за екипаж, дерат буквално со овие цени.

Еве кои круз компании ги држи Harding, и кои брендови ги застапува :icon_lol:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Ваков да донесат у Скопје, одма на кредитна го ставам не му ја мислам :)
Последниот договор видов у Ла Специја у една продавница за саати, ама многу чудно работно време имаше и никако да го купам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom