Часовници

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Наташа Радио Милева Мара, 12 февруари 2006.

 1. OMG!!

  OMG!! Пилот

  Член од:
  27 февруари 2017
  Мислења:
  1.644
  Допаѓања:
  653
  Може да дадеш образложение зошто?
   
 2. Kadaif

  Kadaif M.D.

  Член од:
  21 јануари 2008
  Мислења:
  3.408
  Допаѓања:
  2.302
  Јас имам кварцен касио хронограф веќе 10 години и само батерија менувам, екстремно се прецизни и имаат супер квалитет за тие пари. Земај ич не му се мисли.
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2018 ---
  Ма не го слушај, не знае што зборува.

  Лажни часовници се за лажни луѓе.

  По муаетот се гледа дека никад не носел ниту механички ниту кварцен часовник.
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2018 ---
  во Германија сум
   
  На OMG!! и 123456 им се допаѓа ова.
 3. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.764
  Допаѓања:
  2.808
  Го земав овој неодамна за 7.000 денари

  Задоволен:)Сега Ситизен следна желба ....

  [​IMG]
   
  На OMG!! му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  1.992
  Допаѓања:
  1.422
  Ако сакаш стриктно Ситизен, а не ти се брза, барај да купиш преку некој кој работи на брод, две компании го држат целокупниот синџир на бродски продавници и двете се застапници на овој бренд. Duty free плус попуст за екипаж додатен, уште и распродажба ако има, топ цена можеш да добиеш.
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.764
  Допаѓања:
  2.808
  Па требаше да одам пред 2 години за на брод и од таму закачив желба за брендов .... имам неколку другарчиња кои работат на брод и сите имаа ситизен .... и се навлеков .... Сеа другарче доаѓа у февруари ,не ми текнало искрено да им спомнам .....:)
   
  На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mich0MKD

  Mich0MKD

  Член од:
  14 февруари 2013
  Мислења:
  1.078
  Допаѓања:
  827
  Јас сум претерано задоволен од мојот Ситизен. Исто како и на @Klin е еко драјв. Го имам 5 години и е во топ кондиција. Е сеа заебано е за сервис, ама фала му на Бога до сега не сум имал таков проблем.
   
  На Klin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  1.992
  Допаѓања:
  1.422
  Две компании Pierre Cardin Corp.& Hаrding ги имаат сите продавници за подароци (gift shops) на сите круз компании, јас кога купував, PCC се повлекуваше од бродот и веќе од нареден круз Hаrding преземаше, па добив екстра цени, wholesale dollar+, еден долар плус на набавна цена, и згора е duty free ;) исклучиво брендирана стока, имаш накит и од 50к$...
  Во секој случај, ако имаш некој да порачаш од бродски фришоп ќе ти биде по мене најдобра опција.

  Сакав да земам Тисот, само шо немаше аутоматик/механички беа распродадени веќе, само кварц/батерија :icon_lol:
   
  Последно уредено: 13 јануари 2018 во 01:44
 8. Шоути

  Шоути

  Член од:
  16 ноември 2007
  Мислења:
  2.055
  Допаѓања:
  420
  [​IMG]

  Во наследство од дедо ми од којзнај кога :)
   
  Nikolaben2 @ YT, Acohipmk, Mich0MKD и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  398
  Допаѓања:
  264
  Тие со соларно полнење не треба да ги чуваш во фиока. Ако си имал упатство најверојатно пишува дека мора да се изложени на дневна светлина. Во МК не можеш којзнае што саати да најдиш, најпознатите B-watch/My time претежно носат и продаваат модни брендови склопувани по наредба на дизајнерски фирми од незнајни јапонски/кинески фирми и се продаваат по високи цени заради името, за тие пари се зема квалитетен и докажан производител.

  Што им фали на касио? Стандардните им се буџет саати за секојдневно носење, види ја Edifice серијата прави одлични саати.
   
 10. Klin

  Klin Колце

  Член од:
  6 јануари 2014
  Мислења:
  1.992
  Допаѓања:
  1.422
  Да, дома што им донесов сите перфектно функционираат, само јас го сјебав, ама и еднаш машки го удрив во профромска ограда, не знам како не пукна стаклото, се затресе оградата, може има и тоа допринос :icon_mrgr: само џи шок му е мајката.

  Цените тука, споредено со цените на фри шоп на бродот, кога ќе додадеш попуст за екипаж редовен, плус попуст за распродажба за екипаж, дерат буквално со овие цени.

  Еве кои круз компании ги држи Harding, и кои брендови ги застапува :icon_lol:
   
 11. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.868
  Допаѓања:
  6.426
  Festina пред Casio anytime, квалитетот е неспоредлив.
   
 12. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.764
  Допаѓања:
  2.808
  Festina пред Casio

  [​IMG]
   
 13. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.868
  Допаѓања:
  6.426
  да ставиме касио на една страна и фестина на друга, да ги земеш двата во рака и да оцениш кој е подобар.
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vori

  Vori ВАШ ЛИК И ДЕЛО

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  4.764
  Допаѓања:
  2.808
  Бирам касио,зш имам :P
   
  На Ron Burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.822
  Допаѓања:
  3.865
  Ваков да донесат у Скопје, одма на кредитна го ставам не му ја мислам :)
  Последниот договор видов у Ла Специја у една продавница за саати, ама многу чудно работно време имаше и никако да го купам.
  [​IMG]
   

Сподели преку: