Часовници

Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Ја правиш почетничката грешка: а тоа е да купуваш саати за колекција.

Саат се купува за носење, а не за да ти стои дома.

Друго колекционерските саати па макар биле и оригинал ролекс или патек филипе немаат некоја вредност на пазарот за втора рака, а ако се и носени уште помалку пошто кој ти купува носен саат од некого цел издраскан на куќиште, со драскано метално ремче и излитени стрелки од носењето на сонце со очигледно излитени бои од ултравиолетовите зраци плус износените запци кои бараат годишно чистење и подмачкување за да одат точно.

Купи си саат за тебе убаво да ти изгледа, добро да те служи и не се замарај.

Боље да возиш чисто нов голф, него ли 20 годишно ферари со check engine лампица, смрдени седишта и направено ко кочина внатре.
Идејата е да имам неколку но сите да ги носам секој на различен ден ротација, така нешто, али како и дае не би претерувал премногу доста ми се за сеа, само едвај чекам да стигне Seiko-то како единствен автоматик од овие
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
Taka I mislev ke treba, na Vodno kaj krstot za sinhronizacija, ama eve spored ova sto pokazuva posledna sinhronizacija vika deka uspealo vo 3:03 nokeska da primi, pa ako prodolzi taka super, ne mora da go mestis nikogas
Прегледај го приврзокот 378177
Inace sekoj den dosea se sinhronizira vo 3-4 saat sabajle saatov ni blisku do prozor ni nisto, taka da ako nekoj saka da kupi multiband 6 radio saat nema problem za sinhronizacija i vo MK
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Мене ми е во план, кога ќе начекам на пат некој модел на акција. Само сакам и солар да има.
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали ви дошло ситуација момент каде што....

Сакам да купам нов саат да имам,ама се предомисљуеш после одма абе имам шо ќе ми е уше еден ,а у глава те чеша да купиш и листаш секој ден на интернет :LOL: :LOL: :LOL:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Кога имав повеќе време да се занимавам со часовници, секако. Не премислувања ама без брзање милион ривјуа ќе се погледаат/прочитаат. :)
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.305
Поени од реакции
7.283
Ispadna deka toj FW91 sto od Ebay go naracav bil fake ahahaha, naracav od Tempora od Ohrid stigna za den, ne bese dostapen u skopje nigde, a i imaat ok izbor i super ceni so free isporaka iznenaden sum, eve ako nekoj saka da vidi fake made in malaysia FW91 vs vistinski made in china FW91, ironicno

Прегледај го приврзокот 379947
Прегледај го приврзокот 379946
This is an authentic Casio model F91W watch. Our watches are manufactured in factories located in Japan, China, Thailand, and Malaysia, according to specifications described by Casio Japan.
 
Член од
7 март 2014
Мислења
92
Поени од реакции
68
This is an authentic Casio model F91W watch. Our watches are manufactured in factories located in Japan, China, Thailand, and Malaysia, according to specifications described by Casio Japan.
Slusnav deka u minatoto gi pravele vo Malezija ama visem ne, i sea site bile od Kina/Tajlend i imase eden article za spotting fake FW91, ova gi ima site znaci, so pogolema verzija od Uto toa, remceto poglednato od gore vo sredina ima tragi od kako bilo seceno, obledeni boi itn, na ovoj article glavno
https://www.burningimage.net/genuine-and-fake-casio-f91w/

negovoto "fake" e 100% isto kako moeto, pa ne znam, tesko da e legit mislam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom