Чаир

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Во последно време зборат дека местото е на Бекир Асани ( или Хасани), па затоа никој не смеел да чепка. Што не ми се верува дека е така, во Фонтана уште 2001. година рокнаа бомба за време на војната, наводно дека не давал пари или борци. Газдата е од Арачиново, кафичот му е само хоби, и истиот е пален, бомбардиран, најмалку 5 пати до сега.
Знам, секогаш било контраверзно тоа место... Многу ми е јасно дека им е некој заебан лик штом не се јавува ниедна фирма а сите имаат мањак работа.
Мислиш на оној шизикот што се паркираше со инцидентот со полицајка?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.925
Знам, секогаш било контраверзно тоа место... Многу ми е јасно дека им е некој заебан лик штом не се јавува ниедна фирма а сите имаат мањак работа.
Мислиш на оној шизикот што се паркираше со инцидентот со полицајка?
Да, демек негово е, ама не е, сигурен сум. Може само се обидуваат да му го преземат, ама и тие се "сериозна" екипа.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Да, демек негово е, ама не е, сигурен сум. Може само се обидуваат да му го преземат, ама и тие се "сериозна" екипа.
Овој премногу се чатали за да е сериозен играч...повеќе ми изгледа како новокомпонирано петле што до сега собрал пари за солидна кола...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.925
Овој премногу се чатали за да е сериозен играч...повеќе ми изгледа како новокомпонирано петле што до сега собрал пари за солидна кола...
Па јак е Бесим, само што е ту мач шипи за да може подискретен да биде. Многу бизниси има преземено, од Бит-пазар накај Чаир и Бутел.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Да, демек негово е, ама не е, сигурен сум. Може само се обидуваат да му го преземат, ама и тие се "сериозна" екипа.
На кого може да е тогаш ако не е негово?
Јас цело време мислев дека за него станува збор.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА | АГЕНЦИЈА ЗА КАТАСТАР НА НЕДВИЖНОСТИ

РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
АГЕНЦИЈА ЗА КАТАСТАР НА НЕДВИЖНОСТИ
Сектор за катастар на недвижности СКОПЈЕ
НЕ Е ЈАВНА ИСПРАВА​
Катастарска општина: ЦЕНТАР 1
состојба на ден: 17.08.2020​
Имотен лист бр. 110092
Легенда

СОПСТВЕНИЦИ

имотен листпрезиме и имеместоулицаброј
дел на посед​
110092РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
/​
110092НЕБИ АЛИМИАРАЧИНОВОУЛ 1229
/​
110092ДРУШТВО ЗА ТРАНСПОРТ,ТРГОВИЈА И УСЛУГИ МОНО ТРЕЈД ЕКСПОРТ-ИМПОРТДООЕЛСКОПЈЕБУЛ.Г.ДЕЛЧЕВ ДТЦ МАВРОВКА7ЛАМ Ц
/​
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.925
На кого може да е тогаш ако не е негово?
Јас цело време мислев дека за него станува збор.
На Арачиновецот е, и не можат засега да му го земат. Зимово имаше и пукање во Фонтана со газдата, е со кого не знам.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ова е во системот на Катастар за таа парцела кој секој може да го провери... Сериозно не знаат кој е сопственик?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Ова е во системот на Катастар за таа парцела кој секој може да го провери... Сериозно не знаат кој е сопственик?
Не може да не знаат, мора некаде да има некое име ама прво нема никој муда да го направи тоа, а второ народот е опериран од вакви работи, ова го гледаат како сеир, така да нема потреба од реакција.
Ќе има ваљда некое пукање па ќе разбереме подоцна.
Автоматски споено мислење:

На Арачиновецот е, и не можат засега да му го земат. Зимово имаше и пукање во Фонтана со газдата, е со кого не знам.
Кој е тој Арачиновец?

Да не е оној шо му беше запален кафичот пред некое време кај шо седел Тоте Ајети, го спомнуваа у темана за криминалците.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.925
Не може да не знаат, мора некаде да има некое име ама прво нема никој муда да го направи тоа, а второ народот е опериран од вакви работи, ова го гледаат како сеир, така да нема потреба од реакција.
Ќе има ваљда некое пукање па ќе разбереме подоцна.
Автоматски споено мислење:


Кој е тој Арачиновец?

Да не е оној шо му беше запален кафичот пред некое време кај шо седел Тоте Ајети, го спомнуваа у темана за криминалците.
Мхм, се дружат со Тоте. Еден со косичка долга и секогаш носи капче.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.520
Мхм, се дружат со Тоте. Еден со косичка долга и секогаш носи капче.
Немам појма брат, не се движам натаму, ти си таму домаќин :icon_mrgr:

Чисто ми текна на таа случка па помислив да не се работи за тој.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.925
Немам појма брат, не се движам натаму, ти си таму домаќин :icon_mrgr:

Чисто ми текна на таа случка па помислив да не се работи за тој.
Уште малку, продаден ми е веќе станот на Бит-пазар, и сурат да не им гледам. Еве го човекот што цела Македонија го бара, десно со капче.


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom