Чаир

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од Scirea, 18 октомври 2017.

 1. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  30.920
  Допаѓања:
  36.016
  Чаир е убава населба, добро развиена и е една од најстарите скопски населби, но тоа што Чкљ ја уништуваат, што ја прават таква прљава, што корне на лојови, донери и што ти претрчуваат пред кола е она што ја прави населбата да те тера да се оддалечиш од неа. Жално! Многу губи Скопје поради нив!
   
 2. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.428
  Допаѓања:
  3.217
  Ванчо Шехтански ти ли си бе ?
  Кога ќе биде македонско Скопје ?
   
 3. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  144
  Ти девојче чаирчанско изгледа незнаеш Припор каде се наоѓа и дека е само 3 километри од центар одалечен и се стига 5 пати минимум побрзо него од чаир да идеш до центар е драчево и волково да тоа се селца утепани тука имаш право а усје е исто така боље од чаир за живот :D
   
 4. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  4.030
  Прават фасади, вчера гледав на Струмичка веќе удриле нова фасада на дванаесетката, а и на соседната се оштрат :) не знаеш дали Дубаи или е Чаир :D
  Христијан Тодоровски Карпош ќе го пробијат до крај, па за чудо вчера и полицијата ја имаше исчистено и втората лента, немаше една кола паркирана.
   
  На krkac и Scirea им се допаѓа ова.
 5. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.448
  Допаѓања:
  29.378
  19те сега кратат од кај драгсторот и пазарчето...незнам дали и понатаму ќе ја тераат оваа рута или ќе се вратат на старата кога ќе се донаправи Христијан Тодоровски Карпош
   
 6. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  461
  Допаѓања:
  712
  Dali caurite ce glasat za besa?
   
 7. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  1.932
  Допаѓања:
  3.712
  Бродвеј е плафон за фурната.

  Иначе, Чаир е станат Багдад после 2001. година и ептен ми е антипатичен. Тие хвалоспеви за најдобрата градска населба ( на времето можеби да ) ми немаат некоја смисла, мислам, ако си каур и слично.
   
  Beric Dondarrion, курајбер, PIRATIC и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.025
  Допаѓања:
  3.929
  Чаир е прегусто населено место, еве на пр. Серава, улиците Коста Абрашевиќ, Дижонска... тој дел тука околу гинекологија Чаир сум приметил доста густа населеност споени се сите куќи една со друга и постојано вертикално се дигаат нагоре секоја година по некој спрат и оп цела зграда !
  E сега има и позитивни работи трговскиот центар Чаирчанка, старата Турска Чаршија, БитПазар, Пластичарската улица... но проблемот е тоа што оваа општина е солидна за живеење само за Албанци Муслимани, за Македонци и за Срби не е ок, може е добро место за пазарување, но не и за постојано живеалиште !
   
 9. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  1.932
  Допаѓања:
  3.712
  Што има позитивно во трговскиот Чаирчанка? Тоа што сите чаирски дилери пијат чај и тераат бизнис 24/7 непречено? :D
   
 10. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.025
  Допаѓања:
  3.929
  Има доста продавници на пр. лани го имам однесено компјутерот во Арена компјутери баш во тој комплекс Чаирчанка и експресно ми го средија, а има и доста продавници за се и сешто облека, храна и.т.н.
  Викаш во Чаирчанка седеле и си пиеле кафе и чај Чаирските дилери - Албанските криминалци аха а зарем во Центар, Карпош, Аеродром нема каурски дилери и криминалци !
   
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  875
  Допаѓања:
  729
  Чаир е најгуста населена населба во Европа.
   
  На Avenger99, Scirea и PIRATIC им се допаѓа ова.
 12. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  5.025
  Допаѓања:
  3.929
  Да, а тука негде по територија а и по жители е и општината Шуто Оризари (Шутка) !
   
  На Scirea и k0k014 им се допаѓа ова.
 13. Scirea

  Scirea Старата Дама

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  15.448
  Допаѓања:
  29.378
  Пренаселена е дека Меџити буквално дозволуваше сегде да се гради, еве пример да ја земеме Дижонска све се таму лепенки куќите... и сега утреден недајбоже ако се деси пожар, таму нема шанси да пројде противпожарен камион, луѓето ќе мора со кофи да ги гаснат куќите. Ама пак и овие се криви што не им иде памет, цело време само градат куќи на тоа место... Кој и да победи на избориве (ДУИ или БЕСА) не верувам дека ќе направат нешто за општинава, пак ќе си тераат по старо.

  Ај малце убоо да пишеме, последнава година кај стадионот/пазарчето се отворија многу нови објекти: Моцарт (24/7 ќе работи кладилницата), Гарф сендвичара, Сара Фешн, Кипер супермаркет, Кики цвеќара, од другата страна Нептун работи веќе две години (y)
   
  На Beric Dondarrion, krkac и k0k014 им се допаѓа ова.
 14. Име И Презиме

  Име И Презиме

  Член од:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  263
  У чаир имаш џамии што работат 24/ 7 ...Посебно она сега што се гради спроти макпетрол бензинската .Чаир не е повеќе мултиетничка општина, да не се лажеме ...
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 15. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  875
  Допаѓања:
  729
  Уште еден доказ дека се племе.Адимините на фб страната Чаирска романтика напишале статус за прегласувањето во Чаир со порака да не дозволуваат да им се манипулира со гласовите и до сега веќе добил 100 закани од партиските ботови на дуи.
   
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: