Цртани/анимирани филмови

Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
44
Место за љубителите на цртаните филмови. Долгометражни, краткометражни и серијали.

Мене Густав ми е еден од омилените. Руските и источноевропските цртани од времето на комунизмот. Тогаш цртаните филмови беа единствен медиум каде што можеше да се критизира и исмева системот.
Од поновите вреди да се спомне Самурај Џек, некои епизоди знаат да бидат многу досадни, но повеќето од нив се одлично замислени.
Од долгометражните ми имаат оставено впечаток Nightmare Before Christmas и Акира.

За некои други, ќе ми текне понатаму :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
hahaha super topik....e pa vaka...

kojotot i pticata...tom i dzeri....pink panter....zajakot i volkot(ruski znam deka e ne znam kako se vika) meceto ushko.....hmmmm leelee mnogu gi ima i den denes gledam crtani....Himen looooooool i mokta na siviot cerep:))))))))
mmmm.....NIMO mi e naj zakon od dolgometraznive....posle Shark Tale...The Simpsons mi se zakon.....aj ko ke mi tekne ushte ke vi kazam :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
vili kva -kva......supa od polzavi.....kalimero nema pravdina.....sakam da bidam sakam da bidaaaaaaaaaam -Kolen :wink: atomskata mravka....Raduvanjata na Radovan....Kire Bananamen....Buli Buli....
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Site dolgometrazni se ubavi. Nemo, Ice Age, The Incredibles...
A ne znam dali nekoj go gledal Der kleine Arschloch isto suuuper crtan.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
омилен цртан ми беше Џони Квест ама за жал не го даваат веќе на картун нетворк а иначе ги сакам класиците ко том и џери мечето ушко и милион други ко си идам дома стандард гледам картун нетворк
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
За цртани можам да ви зборам цел ден, ама ме мрзи
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Mamliiiiiiiiiiiii......


iskreno mislam deka porano imase pokvalitetni crtani
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Nema na kogo ne sum mu kazuvala za Ice Age... Najzakon crtan mi e shto sum go gledala do sega :D Mozebi preku 30 pati go imam gledano i koga bi go gledala pak, nema vo nieden moment da mi e dosaden, se "skrshiv" od smeenje...
 
Член од
23 март 2005
Мислења
284
Поени од реакции
2
Dexter's laboratory mi e omilen i si go gledam sekoj den :lol:
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Мечето Ушко....Dexter...Courage....Jonny Bravo...Fosters.....Powerpuff Girls....
Незнам како, али јас се навлеков на овие цртанчиња.....И не ни сакам да се ОДНАВЛЕЧАМ од нив!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Ги заборавате трите најдобри:

SpongeBob SquarePants
The Simpsons
South Park
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Gizo напиша:
Ги заборавате трите најдобри:

SpongeBob SquarePants
The Simpsons
South Park
Тие се вон КОНКУРЕНЦИЈА!!!
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
44
Јас ви го препорачувам Nightmare Before Christmas. Направен е од Тим Бартон, човекот има работено сам околу 10 години на овој филм. На крај успева да собере пари и да го реализира овој голем проект.
Ремек дело



 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Oмилени?
Од детството ми беа Том & Jerry, Transformers, The Mask, Душко Долгоушко (Bugs Bunny) и секако Мечето Ушко!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom