Црн Хумор

Член од
9 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
3
Двајца човекојадци разговараат:
- Што јадеш ти кога постиш?
- Морска храна.
- Е каква е таа морска храна?
- Нуркачи. А ти?
- Јас сум вегетаријанец.
- И што јадеш?
- Градинари
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.037
Поени од реакции
2.871
Бугарин влегува на македонска граница.

Цариникот се обидува да зборува на англиски, прашувајќи:
- Occupation...?

Бугаринот спремно одговара:

- No, just visiting... This time!
Автоматски споено мислење:

Бугарин влегува на македонска граница.

Цариникот се обидува да зборува на англиски, прашувајќи:
- Occupation...?

Бугаринот спремно одговара:

- No, just visiting... This time!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.066
Поени од реакции
30.156
Иронија е да си инвалид, а омилен филм да ти е A walk to remember...
 
Член од
17 март 2014
Мислења
545
Поени од реакции
1.584
Сега прочитав дека во Лондон прободуваат човек на секои 52 секунди. Греота човекот.
Автоматски споено мислење:

Дај му на човек кибрит и ќе му биде топло еден саат,
Запали го и ќе му биде топло до крајот на животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom