Црна магија

Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Луѓе здраво.

Ова го најдовме дома под кревет , дали знае некој што е ? Кренавме паника . image-0-02-01-39e9dca565916c07d3445c02aacfc32fe896d7b7ab63503353aefeb9e1e7fac3-V.jpg
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Луѓе здраво.

Ова го најдовме дома под кревет , дали знае некој што е ? Кренавме паника .Прегледај го приврзокот 153295
Се праат магии со помош на метални објекти. Оџите користат стари турски пари за таа цел. Али ова не ми личи како да е стара пара, него ми личи ко да е дел од накит, понова бижутерија. Скроз е могуче случајно да дошла под кревет, на некој гост му паднало и слично. Е сега може и да е некој кој ви мисли зло и се надевал дека на тој начин сака да ви наштети. Дали личи дека беше сокриена, или само така падната под кревет? Дали е дел од бижутерија или е стара турска пара?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
D

Daedalus

Гостин
@Stefan87 не се плаши воопшто. Ова е црна магија од 3 ред ама лесно се разбива, најверојатно имате комшија/комшика кој/а ви мисли лошо.
Има некои магиски сили кои го поврзуваат светот во кој живееме и нашите зборови имаат директен удел во тие сили. За среќа, ова не е моќна магија. Треба тој којшто спие на креветот, да кружи околу бука или бор и да повторува неколку реченици. Кружењето околу буката иако навидум изгледа смешно, има причина, а тоа е поврзано со природната енергија на самото дрво која се врзува со тој којшто кружи и додека повторува одредени реченици, тоа доведува до чистење на енергијата која е закачена на астралното тело, а потекнува од црната магија.
Пиши пп ако ти требаат речениците.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Не е туркска пара, обична бижутерија е. Личи на случајно падната под кревет.[DOUBLEPOST=1469977951][/DOUBLEPOST]најдов скршен заб во фиока, мало шило во бањарка, и мали црвени капки испрскани на перница.
лепени влакна или конци под маса
дајте мислење и помош
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не е туркска пара, обична бижутерија е. Личи на случајно падната под кревет.[DOUBLEPOST=1469977951][/DOUBLEPOST]најдов скршен заб во фиока, мало шило во бањарка, и мали црвени капки испрскани на перница.
лепени влакна или конци под маса
дајте мислење и помош
Пази некој кур подебел да не најдеш во креветот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Не е туркска пара, обична бижутерија е. Личи на случајно падната под кревет.[DOUBLEPOST=1469977951][/DOUBLEPOST]најдов скршен заб во фиока, мало шило во бањарка, и мали црвени капки испрскани на перница.
лепени влакна или конци под маса
дајте мислење и помош
Не ги факајте предметите со рака никако ако веке фативте не продолжувајте, исклучиво преку друг предмет допирајте пр. Стапче, ножичка, клешта и стави ги сите на едно место заедно и некаде подалеку од вас пр. Во двор. Тука толку во пп можеби можам повеке да ти кажам.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Не ги факајте предметите со рака никако ако веке фативте не продолжувајте, исклучиво преку друг предмет допирајте пр. Стапче, ножичка, клешта и стави ги сите на едно место заедно и некаде подалеку од вас пр. Во двор. Тука толку во пп можеби можам повеке да ти кажам.
Можеш ли да пишеш што треба да се прави оти и јас имам најдено неколку пати копче обмотано со конци во разни бои.
Јас ги фрлив во ѓубре а некои ми рекоа дека сум требала да ги изгорам.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.655
Поени од реакции
11.685
Балканска црна магија - најмрачното нешто што постои во светот, ниту вуду не е толку мрачно како ова.

Немаш семејство, никој не те сака, не може да имаш деца, немаш пари, работиш тешко а немаш - се е тоа заради балканска црна магија која се прави врз секаков предмет кој што „жрвата“ мора да го користи секој ден и тоа се прави се заради љубомора од страна на комшии или пак на блиски роднини како браќа, сестри - кои не го сакаат вашиот успех. Омразата врз база на крв е битна работа за Балканот! ;)

Добро е што сите знаеме по нешто за оваа црна магија која доаѓала од север, од исток од југ од запад и тука се измешала со народниот обичај и се станало еден огромен вител од традиции достапни за секој... штом на форум читаме за ова, сигурно е познато.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Балканска црна магија - најмрачното нешто што постои во светот, ниту вуду не е толку мрачно како ова.

Немаш семејство, никој не те сака, не може да имаш деца, немаш пари, работиш тешко а немаш - се е тоа заради балканска црна магија која се прави врз секаков предмет кој што „жрвата“ мора да го користи секој ден и тоа се прави се заради љубомора од страна на комшии или пак на блиски роднини како браќа, сестри - кои не го сакаат вашиот успех. Омразата врз база на крв е битна работа за Балканот! ;)

Добро е што сите знаеме по нешто за оваа црна магија која доаѓала од север, од исток од југ од запад и тука се измешала со народниот обичај и се станало еден огромен вител од традиции достапни за секој... штом на форум читаме за ова, сигурно е познато.
И чаре има ли?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Не е туркска пара, обична бижутерија е. Личи на случајно падната под кревет.[DOUBLEPOST=1469977951][/DOUBLEPOST]најдов скршен заб во фиока, мало шило во бањарка, и мали црвени капки испрскани на перница.
лепени влакна или конци под маса
дајте мислење и помош
Сигурен знак дека некој што има пристап до други делови од куќата што не се за гости ти мисли лошо.
Тој некој сигурно верува дека ќе убие некого со ова и затоа ако не ти тргне животот во лоша насока сам по себе и личноста да мисли дека завршила работа сосема е можно да ти остави отров или некаква подмукла стапица со апаратите по дома за да се повредиш.
Ми се има случено после неуспешни „духовни акции“ :) да уклучат рингла од шпорет со празно тенџере на него и се изгорев кога го фатив тенџерето, ми се има случено алерген да ми подметнат во храната (не е тешко да ме угушиш мене - два андоли доста се)

Мој совет да игнорираш не ти може ништо со суеверие, ако имаш пари да ставиш едно камерче гуглај spy опрема, и ќе видиш кој се занесол во семоќноста :) имаш некој семоќен во близина, ништо чудно да му ги покажуваш овие работи штом ќе ги најдеш и се радува те исплашил/а[DOUBLEPOST=1469983517][/DOUBLEPOST]
Не ги факајте предметите со рака никако ако веке фативте не продолжувајте, исклучиво преку друг предмет допирајте пр. Стапче, ножичка, клешта и стави ги сите на едно место заедно и некаде подалеку од вас пр. Во двор. Тука толку во пп можеби можам повеке да ти кажам.
оо
јас вака цела облека и пола покуќнина треба да ги извадам, посебно креветите
немам телефон да сликам имам слични мали дупчиња на цела облека и постелнина, вадат парченца
прамени коса ми имаат фалено после спиење
сликите од свадби почнав да ги ставам во албум и на страна пошто едно време на секоја таква слика меѓу младите се појавуваше флека, незнам со што, и од другата страна пишуваше „јас“ или „мене“
трите капки крв ми донесоа цела хорор ноќ, една ноќ кога ги видов на перница пробиле преку навлака, ставив нова навлака и решив да ги игнорирам.
Е жива сум за инает. Не ми е дури ни гајле. Одбивам да бидам жртва, не можат да уништат колку што можам да купам нови партали, и претпоставувам нивната сатисфакција е стравот - нема да го добијат, пошто и не се поголеми од Господ. Кога сме кај Господ, на таквите нека им дава памет и свои проблеми оти изгинаа мизерните, животов помина тие го поминаа во обид да уништат некој други луѓе, за нив ништо не остана.
 
Последно уредено:
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.862
Можеш ли да пишеш што треба да се прави оти и јас имам најдено неколку пати копче обмотано со конци во разни бои.
Јас ги фрлив во ѓубре а некои ми рекоа дека сум требала да ги изгорам.
Најискрено незнам што е најдобро, мал сум за да кажувам за палењето сум слушнал и јас, некој викаат дека најдобро е да се фрли сол на предметот а потоа предметот во истечна вода, река. Конците играат клучна улога најверојатно нема магијски ритуал а да ги нема, сум видел и леб пронижан со црвени конци по некој си редослед поставени... Имаше еден член на форумов, негов близок имаше сериозен проблем со магија и девојката најде добар чистач на магии кој се нафатил да го реши проблемот, што денес е многу ретко се помалку луѓе растураат магии никој не сака да чепка во туѓа карма, па поентата ми беше да ги спојам луѓето што имаат мака со девојката зошто беше на драга волја да ги спои сите што имаат проблем со човекот што растура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom