Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ok koj ti e ovoj psihopatot na avatar ... ???

lepi to fast 3 u :)

Aj zori za Kosovo kako ima pridobivki RM so toa ?...i smeni go psihopatot da ebes nekoja forumska picka leba ti :smir:
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
Ok koj ti e ovoj psihopatot na avatar ... ???

lepi to fast 3 u :)

Aj zori za Kosovo kako ima pridobivki RM so toa ?...i smeni go psihopatot da ebes nekoja forumska picka leba ti :smir:

neznam sto fajde ke ima Makedonija ama ne ke ima steta od Kosovo plus ke se podobrat odnosite pomegu nas drugo postabilen Region, a sto ke ima fajde ako ne ja priznae makedonija Kosovo? od Srbija sto fajde sme videle???????

za pickive da ne zborime online ne ebam ke fatam Trojani Spyware i ne znam sto opasno e ne se znae so kogo se seksas taka sto poubo si e na zivo
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A sto ti znaci tebe nikot ?

A manjakot koj e ?

zasto izbegavas toa ?

e SEA ... postabilniot region vikas ... ti idealist si ili realist i ako si od enood tie dve daj mi definicia sto e sto molim te lepo :smir:
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
A sto ti znaci tebe nikot ?

A manjakot koj e ?

zasto izbegavas toa ?

e SEA ... postabilniot region vikas ... ti idealist si ili realist i ako si od enood tie dve daj mi definicia sto e sto molim te lepo :smir:
vidi Cherchil vaka

Psihopatot nema nekoe posebno znacanje samo obicna slika taka bezvrska ni ne znam koj e ni ne me znae ja najdov fotkata slucajno i ja staviv.

Nikot e Sturmgewehr 44 moze da proverish vo Google.

ne izbegavam nisto.

ne sum ni idealist ni od toa drugoto a ti sto ne mi odgovaras sto steta ke ima MK ako go priznae Kosovo i gi podrzuva Srbite, do vcera so Srbite ne vidovme nekoe posebno fajde aj da probame sega so ovje ne se znae da se prokockame ednas sto tolku se plasis ti.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
JAs se plasam deka e 12 i 15 krajnje e vreme ... za cekor nov... leka noc :smir:

BTW da ne dojde do zabuna jas sum Srbin srecno ti pobratimuvanje :tv:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Македонија држава? :pos2: ај бе не тресете зелени.Држави се Русија,Кина,Англија,Америка,Јапан,ТурцијаФранција,Германија и уште некои друго се е гола вода а за Македонија :drk: хе хе хе Сеа да се дигнат у Тетово треба да ги прашаме америте дали може да се одбраниме.Абе држава без Атомска бомба не е држава ај не се занесувајте
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
абе девојче младо, требаше да се почека тоа беше целаат поента, во ОН се изгласа случајот да оди на суд. и сега ние се правием паметни тоа го негираме, а србија мака мачи на политички план да докаже што се дешава на косово. тоа е грешката на ВМРО што м уја направи на целаат држава. или ако веќе го признававме требаше одма во првиот пакет заедн осо хрватска и бугарија тоа да го направием. али вмро се тапа политичари.
E mi gi otekovte veke so toj sud. Iako Garfield ti objasni po strucno ja ke ti objasnam vaka po klosarski.
Vo slucaj da sudot presudi vo korist na Srbija ( sto bi bilo cudo ) mislis deka SAD, Germanija, Anglija.... ke gi preispitaat nivnite stavovi i ke go prifatat sovetot na tamu nekojsi sud? Da, da, bas taka, nekojsi sud, toa pretstavuva za niv sudot, zadnja dupka na supelka... koga tie vsusnost ebavale nekoj sud?! Taka da, dobro utro, napij se edno utrinsko kafe, otrezni se, i pogledaj niz pendzere, Kosova e drzava. Realnost.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Zarem nikoj ne ja gleda vistinata,kolku pari Kosovarite im dadoa na Evropskiite politicari,kaj ke se skladira atomskiot otpad,od kaj ke ide drogata za Evropa...Citajte malce megu redovi a ne da bideme vodeni od patriotskite cuvstva,sekoj e pprotiv toa sto Kosovo e priznato ama aj ako si maz odi na Anglija,Francija i drugite Imperijalisticki sili kazi im nesto?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Zarem nikoj ne ja gleda vistinata,kolku pari Kosovarite im dadoa na Evropskiite politicari,kaj ke se skladira atomskiot otpad,od kaj ke ide drogata za Evropa...Citajte malce megu redovi a ne da bideme vodeni od patriotskite cuvstva,sekoj e pprotiv toa sto Kosovo e priznato ama aj ako si maz odi na Anglija,Francija i drugite Imperijalisticki sili kazi im nesto?

јас сум маж, ја ќе одам против тие. затоа реков ако грујо нема муда нека ја препушти власта, а не овде да не доведује у незгодна ситуација.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Србија би требало да ја нарекува Македонија, БЈРМ порача српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ, откако Скопје ја призна независноста на Косово.

„Македонија покажа дека недоволно го цени ставот на Србија”, вели Дачиќ во интервју за агенцијата Фонет и наведува дека „Србија ја признала Македонија, под нејзиното име, тогаш кога од нашите пријатели Грците беше вршен силен притисок да биде призната под името Бивша Југословенска Република Македонија (БЈРМ)”.

„Ако сакаме едни со други да се удираме, таму каде што највеќе ги боли“, тогаш Србија, според зборовите на Дачиќ, „сега би требало да го врати тоа признавање, на името кое сега се употребува во светот - БЈРМ”.

Српскиот министер ја оценува одлуката на Македонија како особено опасна, бидејќи смета дека земјата има слични проблеми со Србија, па затоа не би било чудо „да се добие и трета албанска држава на Балканот – во сегашна Македонија“.

Одлуките на Скопје и Подгорица, според Дачиќ се донесени во планирана акција за да се амортизира тешкиот удар, кој Србија со победата во Генералното собрание на ОН им го нанесе на заговорниците на независноста на Косово.

„Жално е што Црна Гора и Македонија беа тие, кои преземаа таков одговор“, вели Дачиќ.
МАКФАКС

Еве почитувани, еднаш ни се деси со признавањето со Тајван, сега ни се дешава пак со Косово. Вие гласавте за овие предавнички-суштества кои имаат единствена цел комплетно да ја изолираат Македонија, а она што викаат дека се воделе од национални интереси, јас ВИКАМ да ама АМЕРИКАНСКИТЕ национални интереси. Никогаш Македонските. Македонски национален интерес е да не подржуваат во нашата одбрана на името многу повеќе луѓе и нив ние треба да не им одмагаме ако не можеме да им помогнеме. Истото им го направивме на Кина, истото му го правиме и на Србија. И тоа види батка неслучајно ВМРО-ДПМНЕ секогаш е на власт кога ние сме во неповолна позиција во спорот со името. Се прашувам дали луѓето од ВМРО ДПМНЕ не заслужуваат да ги наречам Македонци се водат и од бугарските национални интереси?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom