Црна Гора влегува во НАТО

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Svaka im Cast na Albancite gde god se pojavuat dobivat avtonomija. Vo Crna Gora se spored potpisot 60 000 ili 10%.
Toa go pravi slogata a ne kako kaj nas pozicija i opozicija oci ke si izvadat koj poveke da ukrade a pa za drzavna strategija i prasanja spremni se premier ship tar da bide i ship tarski da se uci samo da dojdat na vlast
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Toa go pravi slogata a ne kako kaj nas pozicija i opozicija oci ke si izvadat koj poveke da ukrade a pa za drzavna strategija i prasanja spremni se premier ship tar da bide i ship tarski da se uci samo da dojdat na vlast
Abe pari se u pitanje. Albancite gi finansirat nivnite interesi so miliardi od Mafijata.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
836
Поени од реакции
921
Toa go pravi slogata a ne kako kaj nas pozicija i opozicija oci ke si izvadat koj poveke da ukrade a pa za drzavna strategija i prasanja spremni se premier ship tar da bide i ship tarski da se uci samo da dojdat na vlast
Глупости се тоа, геополитика на Хабад, не е важно кој ќе добие територија кој ќе изгуби, на крајот сите губат. Што ако Хрватска беше помогната од НСР кога им купија и затворија се и во моментов ги иселуваат хрватите на запад, или косово, територија со туѓа армија, без суверенитет, и нив исто ги депортираат на запад.
Во моментов тече процес на деиндустријализација и депортација, изчезнување на државите,народите и границите, но тоа е само етапа, следните етапи ќе бидат страшни, депопулација, може и нови војни со таа разлика што сите имаат регрес во одбраната, немаат фабрики за оружје, армија, ќе биде нешто слично како војните на ИСИС во Сирија и Ирак, Хабад им дава малку оружје а овие бедниците користат катапулти за истрелување бомби, копаат тунели, балони со гас, тотален регрес.
Така да не се жали, можеше и нас да ни го дадат Солун или дури и Индија но сето тоа е привремено и во корист само на богоизбраниот народ.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886
Obamin Senat odobrio Crnoj Gori ulazak u NATO

ако успее да ја бутне Обама Монте Негро во Нато пред да стапи Трамп на власт, можно е или на референдум да одбијат или ако влезат Трамп ќе се пазари Србија и Македонија да бидат вон Нато...

не е исто, ама...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886


Собранието одлучи со 46 од 81 глас, НАРОДОТ не го прашува никој, нема Референдум..
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.263
Поени од реакции
52.049
Со влегувањето на ЦГ во НАТО, во моментов најмногу загуби Косово.Првенствено поради одбивањето да ја решат/договорат демаркацијата. Сега ми се чини дека демаркацијата по црногорски ќеф ќе се одвива или нема евроинтеграции, конкретно најпрвин нема визно олеснување.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.994
Поени од реакции
11.189
Со влегувањето на ЦГ во НАТО, во моментов најмногу загуби Косово.Првенствено поради одбивањето да ја решат/договорат демаркацијата. Сега ми се чини дека демаркацијата по црногорски ќеф ќе се одвива или нема евроинтеграции, конкретно најпрвин нема визно олеснување.
У прилог:


Даниел Сервер: Косово да побрза со демаркацијата или ЕУ ќе ја затвори вратата

Американскиот аналитичар за Балканот Даниел Сервер предупреди дека вратата на Европската Унија би можела да остане затворена за Косово доколку косовските лидери не ги исполнат обврските, пишува весникот Зери.
„Станува сѐ потешко да се убеди европската јавност во продолжување на иницијативите како што е визната либерализација“, изјави Сервер во интервју за приштинскиот весник.

Потпретседателката на Европскиот парламент и известувачка за Косово Улрике Луначек во вторникот порача дека одлуката за потврдувањето на договорот за демаркација со Црна Гора зависи од идната косовска влада.

„Се надевам дека избраните по 11 јуни ќе се однесуваат одговорно и ќе гласаат за демаркацијата со Црна Гора, и сериозно ќе се борат против корупцијата – двата главни услови за визната либерализација“, порача Луначек, а пренесува Танјуг
Ај уште да победи она главурдана Рамуш и да тераме малце сеир :)

Инаку, со влегувањето на ЦГ во НАТО, упадот на руски агенти или што и да се дешаваше дента на изборите во ЦГ, политичкава криза кај нас, вести на Гардијан чинам дека Русија активно работела на оддалечување на земјава од НАТО после 2008. година, рускиот план Б4 дефинитивно пропаѓа. Очекувам набрзо и ние да влеземе во НАТО и веќе имаме такви сигнали.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
15.966
Поени од реакции
10.886
Priština preti Crnoj Gori ratom KO JE IZA OVE STRATEGIJE?
:confused:

се додека има само закани нам ни одговара, во Косово ќе си имаат работа со екстремистите и не може нам да ни праќаат платеници. НО ако дојде до ова црно сценарио на границата со МНЕ ќе имаме проблем и ние бидејќи и од тука ќе одат доброволци на боиштето...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom