Циго :D

Дали е монтажа?

  • Да

    Гласови: 29 35,4%
  • Не

    Гласови: 53 64,6%

  • Вкупно гласачи
    82
P

Princ

Гостин
Ај дека не можеш да прдиш и да пееш у исто време.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
не емонтажа има еден куп вакви:smir:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ај дека не можеш да прдиш и да пееш у исто време.
:vozbud:Принц фор президент....друже приметуваш дека еце ја докажува таа тезата за мажи жени:smir:


И ја можам да тропам со раце и нозе, да прдам и да пеам у исто време.
И? Точак да ти купиме?
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
:vozbud:Принц фор президент....друже приметуваш дека еце ја докажува таа тезата за мажи жени:smir:



И? Точак да ти купиме?
Не докажувам јас ништо, зар не смеам да имам свое мислење?
 
P

Princ

Гостин
Докажуваш многу со твојата тврдоглавост. Ти викаат дека научно е можно, дека знаат луѓе што го можат тоа, се пријавија и доброволци да ти демонстрираат... ти пак не паѓаш на грб.
Ама не се секирај, докажуваш само дека си едно најобично женско.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Докажуваш многу со твојата тврдоглавост. Ти викаат дека научно е можно, дека знаат луѓе што го можат тоа, се пријавија и доброволци да ти демонстрираат... ти пак не паѓаш на грб.
Ама не се секирај, докажуваш само дека си едно најобично женско.
Женско сум, но не најобично, ниедно женско не е најобично. Ние сме си специјален род бе, вие немате појма! И не сум тврдоглава, ништо не кажав за да би помислил ти или било кој дека не ви верувам. Може е така, не се разбирам јас. :toe:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
И? Точак да ти купиме?
Ха! Ме зезна!!!

Да, може да ми купите, нема да се бунам. 18-то брзинец.
Уствари не, сакам точак со 4 брзини. За секој звук што ќе го произведеш, по една. Па да можам со сите 4 одеднаш да го возам.
 
R

reactive89

Гостин
Не е во никој случај монтажа... има такви луѓе што произведуваат музика БЕЗ помош од друга страна САМИ со својата уста....

Мене не ми изгледаше возможно порано... но кога дојде еден странец, ми го докажа спротивното... типот произведе скоро секој инструмент во еден бенд што може да свири и тоа во секој момент од песната... а и плус тоа меѓувремено да пее... па сеа ти размисли... бев премногу изненаден како тоа тој го прави, но се уверив дека има луѓе кои се надарени за такви работи и кои можат да го произведат тоа!
Секој човек неможе... ама за таквите стварно немам што да испрокоментирам спротивно... :smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
Поголема монтажа од оваа немам видено!
Како може да е вистина! Лол
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Поголема монтажа од оваа немам видено!
Како може да е вистина! Лол
Има луѓе со специјална способност да произведуваат различни звуци во ИСТО време.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Повеќе такви луѓе има, ама ретки се тие што можат така да ги искомбинираат. Златно грло мислам дека беше една емисија што ја гледав, полна беше со презентации на можностите на вакви луѓе.
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Не се резилете луѓе ко не сте запознати со поимот Beatbox , и што се можат луѓето да напраат...
Во никој случај не е монтажа клипчето...
Еве детенцево ќе ви кажи како се прај битбокс на 15 години
http://www.metacafe.com/watch/1231700/
 
B

black angel

Гостин
ne mi se vide nisto smesno vo klipov no mislam deka ne e montaza
 
Член од
21 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Во видеово со Циго нема никаква монтажа.Јас мислам дека beatbox може да прави секој што има малку смисла за ритам.Иначе од овие што прават beabox најмногу го почитувам Joel Turner.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom