Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
колку трае кутијата? се исплати ли уопште?
Како колку трае? Имаш 20 цигари, колку сакаш толку трае. :D
Не е електронска цигара, повеќе е како класична цигара со тоа што цигарите ги ставаш рачно во апаратчето.
Ако порачуваш/порачувате, со промо кодов ќе имате 300 денари попуст: 3zc5n2q
Ако порачаш 2.4 Iqos, ќе ти излези 1600 денари, што е прилично worth it.
Иначе вкусот веќе го навикнав и класична цигара немам запалено 3 недели.
 
J

joli1

Гостин
Како колку трае? Имаш 20 цигари, колку сакаш толку трае. :D
Не е електронска цигара, повеќе е како класична цигара со тоа што цигарите ги ставаш рачно во апаратчето.
Ако порачуваш/порачувате, со промо кодов ќе имате 300 денари попуст: 3zc5n2q
Ако порачаш 2.4 Iqos, ќе ти излези 1600 денари, што е прилично worth it.
Иначе вкусот веќе го навикнав и класична цигара немам запалено 3 недели.
значи нешто од типот на оние што беа у апотека каде што го мењаш филтерот ова она.

не знам колку ми е исплатливо пушто пушам две кутии на ден, практички поевтино ми доаѓа да пушам две кутии стандардни цигари него да пушам две "кутии" од ова електронсково :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
значи нешто од типот на оние што беа у апотека каде што го мењаш филтерот ова она.

не знам колку ми е исплатливо пушто пушам две кутии на ден, практички поевтино ми доаѓа да пушам две кутии стандардни цигари него да пушам две "кутии" од ова електронсково :D
Па Iqos во никој случај не е поевтина опција, само понештетна... демек :)
За мене е доволен win што по пиење и препушување ко магаре немам никакви последици сабајлето, иначе плуќава и грлото ме кинеа.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Старац Гаврило Многострадални
„На небу су само покајници.А непокајници у паклу!
Ни један није [на небу] који пу-
ши дуван. У пакао иду! Дуван
је пакао, разумеш ли,из њега
је изникао дуван. Који пуше –
сви су у паклу! Гледао сам ја пакао, има га под земљом – то су немири, страшне муке, то се не може описа-
ти....Ђаво пуши, ђаво хули, ђаво мрси.“
И шта ти је тај дуван – то је ђаво толико нашао препредено, да човечији род
уништи, да је то страшно. Рак у 30% случајева. Излив крви на мозгу, јер крв-
ни судови постају крти и они при малом притиску пуцају и излива се крв,
тако да после главобоље има ужасне. Онда, тромб у артеријама и венама.
Шта ти је тромб: као песак зрнце у артеријама и венама, ако ти уђе у залис-
ке, коморе, преткоморе у срцу, срце одмах стаје као да је пиштољ га пробио.
Онда даље: чиреви на желуцу и дванаестопалачном цреву. Ангина пекторис.
Астма. Дисајни органи пропадну. А онда још убијаш своју децу.
А у духовном смислу: из уста која примају највећу Тајну, Свето Причешће,
кади ђаво тај несрећни. Човек, који је печат стваралаштва Божијег, човек.
Замисли шта је човек... Пресвета Богородица
њој се клањају све Небеске Силе и сва земља слави Свету Богородицу.
A погледај шта си ти, несрећни пушачу, јадни и несрећни. Претворио си се у ђавољу кадионицу !!!
виткаш качак ти изгледа
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Поздрав друштво. Гледам погоре сте пишувале за Iqos па сакам да прашам пак како сте задоволни после неколку месеци користење ? Се мислам да земам деновиве па секој совет е добредојден. И цената ме интересира како се движи сега? Да не има некоја промоција? Фала ви многу.
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Иновативниот уред IQOS (ајкос) кој направи револуција во тутунската индустрија од денеска е во продажба во Македонија. IQOS е електронски уред кој го загрева, но не го гори тутунот. Бидејќи се избегнува процесот на согорување, при неговото користење се испушта до 95% помалку штетни состојки од оние кои се создаваат со пушењето. За негова употреба се користи специјално дизајниран несогорлив тутун, а при процесот на негово користење нема чад и пепел. - Вака гласеше статијата која беше објавена пред 3 месеци со која Ајкос официјално влезе на пазарот во нашата држава.
Ме интересира какво мислење имате за Iqos да направиме една дискусија. Исто така добредојдени се препораки/мислења и искуства од луѓе што веќе го користат уредог.
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
77
Поени од реакции
8
iqos го користам од 9 јули и од тогаш немам запалено цигара , и кога некој во мое присаство пуши мене ми се гади од мирисиот , а сум бил активен пушач , односно пушев околу 16 години , во кој последните 8 пушев по 2 кутии дневно , и ви го препорачувам уредот .
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Поздрав! Јас веќе 10тина дена го користам iqos. Откако го земав многу подобро се чувствувам и помалку пушам. А дозволено е да се пуши и во затворени простории. Се осеќа голема разлика во споредба со обичните цигари.
Обична цигара веќе никогаш не би запалил.
И цената е според мене одлична, на почетокот беа доста поскапи, но сега ги прилагодија цените.
Плус, ако порачувате со промо кодов ќе имате попуст од 300 денари: sorodyh
Моја топла препорака за iqos, нема да згрешите.(y)
 
Член од
15 септември 2020
Мислења
34
Поени од реакции
14
Поздрав! Јас веќе 10тина дена го користам iqos. Откако го земав многу подобро се чувствувам и помалку пушам. А дозволено е да се пуши и во затворени простории. Се осеќа голема разлика во споредба со обичните цигари.
Обична цигара веќе никогаш не би запалил.
И цената е според мене одлична, на почетокот беа доста поскапи, но сега ги прилагодија цените.
Плус, ако порачувате со промо кодов ќе имате попуст од 300 денари: sorodyh
Моја топла препорака за iqos, нема да згрешите.(y)
Фала ти многу.:D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
само iqos, пушете и ич кур да не ви чуе повеќе за чад и остали срања, какво ротманс деми блу какво честерфилд, само iqos
 

Kajgana Shop

На врв Bottom