Цигари (каква марка пушите/општа дискусија)

H

HITCH

Гостин
West Silver ( порано беа Lights )
Јас се откажав во 2006, ама ги обожавав West Lights, кутија ипол на ден си терав. Најмногу ми одговараа, понекогаш на мајтап си земав и Карелиа слим, додека не дознав дека се од гејциве.
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
znae nekoj od forumov kaj mozam u sk da najdam lucki strike al ne so kosovska markica il bez !!! i dal mozes u sk da najdes black devil !!!!!!
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.984
Поени од реакции
2.151
Јас се откажав во 2006, ама ги обожавав West Lights, кутија ипол на ден си терав. Најмногу ми одговараа, понекогаш на мајтап си земав и Карелиа слим, додека не дознав дека се од гејциве.
И мене ми се најдобри и затоа и јас мавам по кутија и пол некогаш и две на ден, ама сега пробувам да ги намалам малку, не е добро по толку да се пуши.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.086
Поени од реакции
4.354
Јебига родео :toe: . некогаш и можи да си дозволам некоја поскапа марка или да се гребнам.:smir:
 
V

Vollstandig

Гостин
Родео Тврдо ко ќе немам 2 денари меко, па си ги преклавам во табакера. Од родео поарна цигара не се најдува, ретко се дешава да земам Boss Light или некоја друга марка, ама не ми се дават пари за цигара и од евтини и од скапи пак се труеш:)
 

karlovic

имам срце ама имам и фрижидер
Член од
5 ноември 2010
Мислења
616
Поени од реакции
161
Виткам ризли има комплет филтерчиња,кафеава ризла и тутун од граница се продава

порано мислев дека сум абрамович пиев lucky srtike

многу ебачки цигари:)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.532
Поени од реакции
2.201
Ова е више стил!

Овие изгледа само у Битола ги има :)
Не, јас имам купувано вакви во Тетово! Незнам дали во другиве градови има претставништво на Зипо! Овде има едно такво дуќанче и има најразлични видови на цигари, пури, запалки.....

Иначе да одговорам на насловот на темата - Ronhill Rich или Rolhill White, зависи од расположение :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157

Kajgana Shop

На врв Bottom