Цигари-Родео(исчуручени)

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од ComputerService, 22 мај 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. kapetan

  kapetan Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!

  Член од:
  4 октомври 2008
  Мислења:
  952
  Допаѓања:
  524

  LD плави(меко паковање) Monte Carlo 45 денари се пробав пред некој ден и тие се добри..
   
  На NelTu, -G- и BrunoFresh им се допаѓа ова.
 2. Samurai Jack

  Samurai Jack Penspinner

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  3.590
  Допаѓања:
  8.630
  Дрвото на животот се наоѓа во Родеото...:icon_lol:
  --- надополнето: 23 мај 2013 во 09:36 ---
  West Silver, само не ги купувај од трафика оти може да ти дадат од тие фушот, ми се има 2-3 пати случено купувам West а добивам цигари слични на оние Филтер 57. :icon_mrgr: Зимај од тобако само.
   
  На NelTu и blue ladybug им се допаѓа ова.
 3. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  1.150
  Давале и на малолетници?
   
  На UrbanSamurai му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Samurai Jack

  Samurai Jack Penspinner

  Член од:
  15 април 2012
  Мислења:
  3.590
  Допаѓања:
  8.630
  Па кај што даваа си купував каде што не даваа тебе те праќав, не се сеќаваш?
   
 5. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.102
  Допаѓања:
  1.150
  :pos:
   
 6. zakaculko

  zakaculko skinhead '03

  Член од:
  24 март 2009
  Мислења:
  203
  Допаѓања:
  33
  сите цигари се исчуручени, бос меко, па у пичку матер, се само цигара не е, најдобра цигарa родео филтерс, плава пакла меко пакување, и сет цигарите, е тоа беа цигари, а сеа се крш сите
   
 7. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.593
  Допаѓања:
  38.318
  Кажи и следен пат кога ќе и се скине цигара дека треба да се швајцува. Нека истресе од тутунот од едната страна и другата страна нека се стави во хартијата. Додека ја пуши ако не е добро швајцувана ќе и чури, нека ја стисне со прстите и нема гајле.
  Важно е цигара да не се фрли, Господ ќе ја казни :icon_lol:
  Најубаво е да не пуши човек, од тоа нема подобро, али ај ова желбава никако да се пројави да ги фрлам.
   
  На NelTu, BloodyJesus и blue ladybug им се допаѓа ова.
 8. M.O.P.

  M.O.P. Niggaz were born to kill

  Член од:
  27 јануари 2012
  Мислења:
  1.447
  Допаѓања:
  1.295
  најубави цигари се тие што беа мастиките 2 ден парче ,барем за мене
   
 9. ComputerService

  ComputerService Доктор

  Член од:
  7 мај 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  51
  Денеска најдов цигари во една јакна, цигарите се стари 6-7 месеци јакната последно ја имав облечено Ноември(работничка јакна) и реков денеска да ја приберам ко гледам цигари родео 10 цигари внатре имаше, палам една абе убајна, после тоа палам од сегашните родео, исто ко лепешка од крава да сум завиткал во книга и да сум ја запалил.
   
 10. acetetovo

  acetetovo Македонец!

  Член од:
  1 мај 2007
  Мислења:
  3.963
  Допаѓања:
  2.317
  Мене уште ми се исти.
   
 11. -G-

  -G- Успешен

  Член од:
  15 јуни 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  253
  Се префрлив на Монте Карло 45 ден мераци... сите што пушеа родео сеа тие ги пушат
   
  На UrbanSamurai му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ComputerService

  ComputerService Доктор

  Член од:
  7 мај 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  51
  Сега пратив да ми земат Монте Карло да ги пробам какви се, белки ке бидат супер.
   
  На -G- му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Down

  Down Stoned Jesus

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  1.223
  Допаѓања:
  1.684
  Треба и ја да би пробам овие Монте Карло, Родеово тапа ми се у последно време, штета само сеа гледам преку прозор живо пиле нема, немам кој да пратам по цигари сите копиљаци дремат на faggotbook :coffee:
   
  На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ComputerService

  ComputerService Доктор

  Член од:
  7 мај 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  51
  Има едно дете овде 15-16 години, заради една цигара Скопје да го пратам ке појди!
   
 15. курајбер

  курајбер млад, потентен

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  10.442
  Допаѓања:
  7.543
  швајцувањето е наука и уметност, не може секој да го обави тоа, си бара деликатни, златарски раце и нежни зафати. Имам една фиока цела прецвикани цигари за недај боже што ги чувам, кога ќе извашјцувам цигара во 3 сабајле мислам дека квалитетот и го дигам .

  Иначе, за Родео, имам друари што работат во тутнски долго време и според нив Родеото е најчиста цигара, т.е во нејзе се ставаат најмалку од гнасните адитиви што нејќеа да ми ги набројат кои се и колку се штетни за да не паднам во несвест.

  Општо цигарите од тутнски се паднати страшно на квалитет, знам по босот последнава година каков стана, празен, смрди на бензин, внатре со дрвца и гранки, а и не гребе убаво ко порано.
  Чекам да дојдам при пари и се префрлам на Винстон, брзо гори ама кога ќе ја залижеш убаво може и по пола ден да се тегне : D
   
  На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: