Цигари-Родео(исчуручени)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Земај Winston десетки по 40 ден. пакета :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
родеото чинеше пред 10 години кога кутија тврдо паковање беше 30 денари, а вадеа цигари скоро како Вест Лајт

родеото е саглам исчуручено,пробајте од евтината цигара бренд меко(40) или тврдо(45) па дајте коментар ;)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
То не се гранки ‘натре, то се корења од тутун :D И потпукнуват, нешо ко залутана семка во труба.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
И јас си пушам родео меко, а тоа гранките внатре ке си ги сватите како наградна игра и со нетрпение ке гледате дали ви падна нешто и што во цигарата. Демек за поинтересно.
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Од то дрфцата, гранките и сл, кизнај колку маици,блузи,трењерки... имам исподупчено, ти паѓа жарот и ти прави дупче, па кога ке те пецни дури на нога е тоа е капак.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
Имам качак еднаш запалено, али многу јак е, 2 дима одвај тргнав, се чудам некој како пушат цел живот качак.
Има качак и качак, зависи каков си го погодил.
Да појаки се од нормалните цигари, ама пак и аромата им е поинаква. Овие што ги пушиме од цела цигара само нешто е од овој ориенталниот тутун колку за арома, другото е тутун колку да фаќа место внатре и затоа ти личи дека се појаки.
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Да ви казам,родеото ви се со вкус на усмрдени чорапи и стоби флипс/
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Има качак и качак, зависи каков си го погодил.
Да појаки се од нормалните цигари, ама пак и аромата им е поинаква. Овие што ги пушиме од цела цигара само нешто е од овој ориенталниот тутун колку за арома, другото е тутун колку да фаќа место внатре и затоа ти личи дека се појаки.
Ма не да ми се чини дека се појаки, туку едноставно и чадот не можам да го поднесувам а камо ли да го дишам, а качакот е многу поздрав спрема цигариве, што нема внатре во цигарите.
 
W

Werther

Гостин
Има качак и качак, зависи каков си го погодил.
Да појаки се од нормалните цигари, ама пак и аромата им е поинаква. Овие што ги пушиме од цела цигара само нешто е од овој ориенталниот тутун колку за арома, другото е тутун колку да фаќа место внатре и затоа ти личи дека се појаки.
Владе брат, многу ги разбираш работиве гледам. Ренген за тутун си.

Да не си по потекло од Куба ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
Владе брат, многу ги разбираш работиве гледам. Ренген за тутун си.

Да не си по потекло од Куба ?
Така ми рекле тие што работат со таа работа, така ви кажвам.
Ако ме излажале и јас ве лажам.
Туку имам пробано качак овој од на пазар што го продаваат на кило и имам пробано од човек дома што си го прави за негов кеф. Разлика огромна.
П.с туку јас си реков ке не просветлиш нешто, ке научиме нешто ново ,ама ништо изгледа. Статива
 
W

Werther

Гостин
П.с туку јас си реков ке не просветлиш нешто, ке научиме нешто ново ,ама ништо изгледа. Статива
Што да просветлувам бе Владе ? Покрај ваквов експерт со директен увид во работењето на тутунските комбинати, повеќе ќе придонесам ако не пишувам воопшто на темава.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.154
Што да просветлувам бе Владе ? Покрај ваквов експерт со директен увид во работењето на тутунските комбинати, повеќе ќе придонесам ако не пишувам воопшто на темава.
Е ако де не се срами, веке кога почна. Очигледно добро си поткован за оваа проблематика, па ајде некој митови и урбани легенди да ги разоткриеме, па за севезден да си знајме што и како се прави во тутунските комбинати од прва рака.
Не биди толку себичен, сподели со нас обичните смртници кои немале прилика да работат во некој таков комбинат па макар и во утовар и растовар на балињата и во редење на тонгите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom