Ценовник за веб услуги

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.549
Поени од реакции
1.008
Не, озбилно, правиш логоа во флеш? За која примена? :pos2:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.549
Поени од реакции
1.008
Колку што прочитав, муабетот беше за изработка на лого, не на банер.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.325
Човекот е во флеш mood.
Насекаде гледа ходајучи MovieClip-ови, и јас кога почнав сo ActionScript бев таков, нека го ќе му помине.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Добро бе се зезав па вие аууууууууууууууу сакав да видам со како нуди клиентов за да видам да не е заебанција иначе ок у право сте секако :kez: иначе овие банери правам ко луд све па и лого не е проблем поззз:back:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Ценовник на flash сајтови

Здраво
Пред извесно време почнав да се занимавам со изработка на flash сајтови, па ме интересира како се движи цената во Македонија и странство. Зборувам за просечен сајт со околу 5 страни
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Здраво
Пред извесно време почнав да се занимавам со изработка на flash сајтови, па ме интересира како се движи цената во Македонија и странство. Зборувам за просечен сајт со околу 5 страни
па за флеш во македонија има се прават сега мило ми е затоа што и јас сум во тоа инаку за во мк веб страна во хтмл со некоја скрипта закачена со 10 страни некоја средина значи просечна ти е 200 евра а флеш е поскапо значи имаш просечна цена за флеш страна 600 горе доле иначе за настрана си е поскапичко иначе крцкајси со флеш ке ти се исплати позз
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
А пакетите погоре за една веб страна,имаат временско ограничување на нивно користење од купувачот или еднаш ја плаќа и готово?фала поздрав:helou:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
А пакетите погоре за една веб страна,имаат временско ограничување на нивно користење од купувачот или еднаш ја плаќа и готово?фала поздрав:helou:
Значи му правиш пакет кој ке ти го одбере или по договор му ја изработуваш страната и те исплќа па страната си е негова е сега ако сака клиентот ти да му ја одржуваш постојано значи ти плаќа додатно за секоја измена а тоа колку време ке биде на нет зависи од домеинот значи ако сака една год. тогаш му го регистрираш домеинот на една година може и клиентот си регистрирал сам па тогаш му наплаќаш само за дизајнот и уредувањето тоа позз
значи еднаш си плаќа и толку за дизајнот па за додатни услуги додатни сметки си плќа
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
5
А сигурно може да се прават веб страни и за странци.Сте имале ли искуства со клиенти надвор од државава?Како се одвива тој начин на пазар,тешко ли е да влезеш,промоција итн.?поз:helou:
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
А сигурно може да се прават веб страни и за странци.Сте имале ли искуства со клиенти надвор од државава?Како се одвива тој начин на пазар,тешко ли е да влезеш,промоција итн.?поз:helou:
Филип јас имам значи еднаш само правено за странец веб па зависи до фирмата и до човекот за да се промовираш во македонија и да заработуваш е тешко, а за настрана е мн потешко значи ти треба име кое теско се добива ти треба луге со кои ке соработуваш и стварно е мн потешко затоа што сите бараат сигурност мн поголема бидејќи се од странство и секако бараат некое име или фирма .Додека на некој му успее или стварно се пробие секако дека ке заработи подобро и тоа како иначе тој пат е тежок .
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Оваа е просек на фирми кој се занимават со Outsource во Индиа
 
Член од
28 февруари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Колку би ме чинело преку joomla да се направи website? комплет целосен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom