Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.585
Поени од реакции
19.017
ако треба фор дер лајен ќе ви забрани и да прдите а не пак да палите клима.
Ако не знаеш изедначени се цените на бензин во Германија и Македонија, така да прди слободнo.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
13.673
Поени од реакции
15.828
така ве учат во Германија, а Игорче?
Во Германија ги учат да не се тушираат, и дека не е политички коректно да го заебаваш некој дека смрди како твор. :)
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.585
Поени од реакции
19.017
Во Германија ги учат да не се тушираат, и дека не е политички коректно да го заебаваш некој дека смрди како твор. :)
Така е бате, терај турај си за 2 Евра бензин и климата фул.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.447
Поени од реакции
7.444
Скапи горивата, Part II.

Понеделнечки, сабалје:

289359735_10160599067779245_5640663429352180858_n.png
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.012
Поени од реакции
11.250
Прв пат бензинот и дизелот со иста цена :popce:

Дизелот пак поскапува и цената му се изедначува со бензинот

Дизел горивото по полноќ ќе поскапи за половина денар, додека цената на бензинот ќе се намали за 1,5 денари по литар, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски одговарајќи на новинарско прашање. На забелешката дека цените се многу високи, Бислимоски рече дека тие не зависат од Македонија и нагласи дека кога некои „квази - експерти,“ кои беа актуелни за анализирање на пандемијата, се занимаваат и со толкување на цените на горивата, дека предвид треба да го земат и курсот на доларот кој достигна 59 денари.
Според најавата од Бислимоски, литар дизел - гориво ќе се продава за 110 денари, колку што со намалувањето за 1,5 денари ќе изнесува и цената на бензинот од 95 октани, односно 110 денари, а пак бензинот од 98 октани ќе има цена од 112 денари.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
636
Поени од реакции
943
Шо се секирате барем после воведувањето еколошката такса почнавме да дишиме подобар ваздух, се е почисто и зелено...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.608
Поени од реакции
5.638
Mene nikako da mi stane jasno nivnata metodologija na presmetuvanje. Posleden pat koga ja koregira cenata brend disel na berzata bese 119 dolari od petok pa do deneska 4 dena e 112 dolari a oni istiot go pokacuvat. Dajte nekoj ako ima sema kako ja presmwtuvat ovie cenata?
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
740
Поени од реакции
245
Просек земаат од последните неколку денови, ако нареднава недела остани околу 110$ тогаш ќе има посериозно намалување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom