Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
17.204
Поени од реакции
25.775
Шо бе тома шо не ти е јасно ?

Нафтата ќе стаса некаде до $160 за барел и онаму ноември после изборите во САД ќе падни под $100, а можи и под $70.

Политика е во прашање, треба американците максимално да ги боли во моментов, за да му се згади било каква зелена агенда во иднина.

Во Европа ќе биди и позаебно затоа што доларот во исто време расти.
викаш дипстејтот работи на ова на народот да му се згрози од зелена агенда?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
3.020
Поени од реакции
4.745
Шо бе тома шо не ти е јасно ?

Нафтата ќе стаса некаде до $160 за барел и онаму ноември после изборите во САД ќе падни под $100, а можи и под $70.

Политика е во прашање, треба американците максимално да ги боли во моментов, за да му се згади било каква зелена агенда во иднина.

Во Европа ќе биди и позаебно затоа што доларот во исто време расти.
Зашто побогу би паднала нафтата после избори... Пак те лажат комунистите :D.
Како ќе натераш народ да вози електрични возила, ако нафтата е достапна и евтина :toe:
(Да не збориме за целите на елитата)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.984
Поени од реакции
15.807
викаш дипстејтот работи на ова на народот да му се згрози од зелена агенда?
Апсолутно демократите стојат позади ова.
Автоматски споено мислење:

Зашто побогу би паднала нафтата после избори... Пак те лажат комунистите :D.
Како ќе натераш народ да вози електрични возила, ако нафтата е достапна и евтина :toe:
(Да не збориме за целите на елитата)
Демократите си се пресметуваат со своите радикални левичари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
17.204
Поени од реакции
25.775
Апсолутно демократите стојат позади ова.
епа они не се зелените у случајов? Они ги форсираат зелените агенди, а не републиканците. По твоево спроти себе си работат.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
3.020
Поени од реакции
4.745
Апсолутно демократите стојат позади ова.
Автоматски споено мислење:Демократите си се пресметуваат со своите радикални левичари.
Тенеке, сеуште веруваш во дедо мраз...
Нема демократи и републиканци, едни те исти се, само името им е различно, за народ да е поделен, додека џебовите и стомакот му се празни.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
12.984
Поени од реакции
15.807
епа они не се зелените у случајов? Они ги форсираат зелените агенди, а не републиканците. По твоево спроти себе си работат.
Види го коментарот од Бафра над мене.

Да ти објаснам, Демократската партија трпеше низа порази во 80-тите, заради тоа што беше работничка партија. Кога дојдоа Бил и Хилари во партијата, ја трансформираа во партија која е спонзорирана од Волстрит и главна агенда му се малцинските права.

Сега во моментов најголемата опасност за Демократската партија се екстремните левичари, така сега ќе ги заебат здраво.

После тоа екстремните левичари ќе направат нова партија, која од старт ќе ја наполнат со дип стејт кадри. За неколку изборни кругови нема да постои.

Во моментов кај Демокративе водат по конзервативните кандидати и само тие ќе имаат шанса.

НАЈБИТНО, после поразот во ноември, Бајден ќе нема мнозинство и тоа ќе биде ОДЛИЧЕН изговор за да не направи ништо, баш како што и досега не направи ништо заради двајца демократски кандидати кои ги уценуваат. Во суштина и двајцата се дебело поддржани од водството на партијата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
17.204
Поени од реакции
25.775
Види го коментарот од Бафра над мене.

Да ти објаснам, Демократската партија трпеше низа порази во 80-тите, заради тоа што беше работничка партија. Кога дојдоа Бил и Хилари во партијата, ја трансформираа во партија која е спонзорирана од Волстрит и главна агенда му се малцинските права.

Сега во моментов најголемата опасност за Демократската партија се екстремните левичари, така сега ќе ги заебат здраво.

После тоа екстремните левичари ќе направат нова партија, која од старт ќе ја наполнат со дип стејт кадри. За неколку изборни кругови нема да постои.

Во моментов кај Демокративе водат по конзервативните кандидати и само тие ќе имаат шанса.

НАЈБИТНО, после поразот во ноември, Бајден ќе нема мнозинство и тоа ќе биде ОДЛИЧЕН изговор за да не направи ништо, баш како што и досега не направи ништо заради двајца демократски кандидати кои ги уценуваат. Во суштина и двајцата се дебело поддржани од водството на партијата.
да, но целиов муабет е хипотетичко сценарио. Предвидување што може да се деси, али што стварно ќе биде никој не знае.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
636
Поени од реакции
943
kakvi zeleni agendi cuda, procitajte malku okolu great reset i videte ja rezolucijata na svetski ekonomski forum, ima site na pitacki stap da ne dovedat za da mozat da vovedat nov t.n. svetski komunizam 2.0 , otvorete oci :)

tuku i da ni se otvoreni ocite nisto ne se desava, celite ke se ispolnat sakale-nejkele....
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
1.963
Шо бе тома шо не ти е јасно ?

Нафтата ќе стаса некаде до $160 за барел и онаму ноември после изборите во САД ќе падни под $100, а можи и под $70.

Политика е во прашање, треба американците максимално да ги боли во моментов, за да му се згади било каква зелена агенда во иднина.

Во Европа ќе биди и позаебно затоа што доларот во исто време расти.
Би ти поверувал ако имаше историја на погодување, ама ти постојано си на погрешната страна, додуша нијанси секој ќе погоди ама генералната слика тешко.

Покачувањата на цените, број 1 причина се корона мерките, не можеш ти 2 години да живееш од штампани пари со нула производство, пишав погоре дека Путин само ја искористи ситуацијата бидејќи светот си/ќе има свои проблеми и нема многу да се замара ако ја лапне и цела Украина.

Да не заборавам да спомнам дека и проценките за Украина ти беа лоши, и способноста на Русија да ги издржи санкциите бидејќи се си произведува, за разлика од европските земји кој се увезуваат, а ги немаат колониите како пред ВСВ.

Сега за сега електричните возила не се замена, дали во иднина ќе се смени нешто ќе видеме, иако нафтените возила секогаш ќе бидат поефтина варијанта.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
636
Поени од реакции
943
Покачувањата на цените, број 1 причина се корона мерките, не можеш ти 2 години да живееш од штампани пари со нула производство, пишав погоре дека Путин само ја искористи ситуацијата бидејќи светот си/ќе има свои проблеми и нема многу да се замара ако ја лапне и цела Украина.
:icon_lol:

koe proizvodstvo prekina celi 2 godini molim te kazi mi.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.436
Поени од реакции
1.963
:icon_lol:

koe proizvodstvo prekina celi 2 godini molim te kazi mi.
Не мораш буквално се да сфатиш,
ама кога синџирот ќе се прекине, потоа тешко се воспоставува.

Јас работам во една голема фирма од производниот сектор со неколку стотина вработени (не е битно која), кога беа најцрните денови од короната сите беа на годишен одмор, а еден од вилушкаристите само што беше почнал со работа и него го беа оставиле дежурен и ни има кажувано дека цела фирма немала струја, вратите ги дигал и спуштал рачно, па дури и не седел нонстоп таму, вика кога ќе дојде шлепер обезбедувањето ќе ми јаве и ја т'к ќе отидам, шо ќе дремам у оваа пустелија.

Лани нешто работеше подобро, сега пак магацините се преполни, главнот магацин има место за 10000 палети, пола беа за готови производи, пола за полуготови, докај јануари, февруари едната половина беше празна, сега целиот главен магацин е со готови производи, полуготовите ги носат во старите погони, кој беа преполни со старо железо
и тоа е пола фирма не работи во моментов иако уште нема отпуштања одмори, едно време скоро секаде фалеа работници и само препраќаа каде е поитно, сега има вишок и од метење бетонот го откорнаа.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.447
Поени од реакции
7.444
Скапи горивата, а?

Евзони, 10 часот денеска:

287690394_10160349713073319_5892019998225132554_n.png
 

Staufer

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
14.584
Поени од реакции
19.017
Отворете прозорец и исклучете клима во колата ќе заштедите некое кило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom