Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

Дискусија во форумот 'Економија, бизнис, вработување' започната од deXterche, 27 февруари 2012.

 1. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  1.291
  додека да се изгласа законот за уставот ги намалуваа цените по половина денар-денар, сега помина законот и оп два до четири денари поскапи горива
  ах бре македонче
   
 2. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.804
  Допаѓања:
  1.192
  Јас тоа викам Саудиците и Федералните резерви на САД сакаат да ни го сменат името, а тие се од Билдерберг група и од Масони. Има заговор против Македонците на Глобално и надглобално ниво.
   
 3. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  19.380
  Допаѓања:
  13.217
  ,,,sosema ispravno razmisluvanje,,,megju site drugi raboti,institucionalno benzinite im doagjaat kako popatna zabava,,,
  ,,,,e aj nekoj neka pobara kolku e poskapuvanjeto vo shvica ili dojchija jali ti francija,,,
   
 4. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  1.291
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  14.756
  Допаѓања:
  7.554
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 6. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  1.291
  сега само нагоре ќе одат цените. повисок стандард, 500 евра плата, па со тоа и цените ќе се качуваат.
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 7. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  1.291
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Krstev

  Krstev

  Член од:
  12 март 2015
  Мислења:
  1.082
  Допаѓања:
  1.915
  Мислам дека е време да се смени името на темата во: Цени на горивата во Македонија - ПОСКАПУВАЊЕ. :uzi:

  п.с. Зајко ми те волимо. :oleee:
   
 9. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.632
  Допаѓања:
  4.849
  Што е крив Зајко за цениве? Криви се за акцизата од 3 денари што ја направија, но овие цени зависат од светската берза. Не бранам никого, ама смешни сте со коментарите.
   
 10. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.293
  Допаѓања:
  1.291
  Е па зајко откако дојде цената на дизелот се зголеми за третина.
  А зарем кај ја гледаат берзата?
  Порано кога на берзата растеше цената кај нас намалуваа, кога цената паѓаше поскапуваа. Како ќе им текнеше.
  Ама сега после оние намалувања за да се омекнат луѓето за референдумот, откако помина сето тоа, намалување повеќе не верувам дека ќе има. Само нагоре. 100ден горива.
   
 11. kojot555

  kojot555

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  272
  Допаѓања:
  324
  Зајко да го е. . М ем поскапување секоја недела ем ми лупна казна џандарка што сум промашил регистрација за 4 дена.. Комуњари гадни све да ви е.. М
   
 12. Toma

  Toma Антист

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  2.586
  Допаѓања:
  984
  Ааа за овоа Зајко не ти е крив, да си извадил членска од ДУИ немало да ти траже ни документи.
   
  На Xibalba, Наќо Скопски и kojot555 им се допаѓа ова.
 13. kojot555

  kojot555

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  272
  Допаѓања:
  324
  да го извадев пајакот да ја лупнев...катастрофа од држава
   
 14. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.632
  Допаѓања:
  4.849
 15. Наќо Скопски

  Наќо Скопски Поручуе

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  3.688
  Допаѓања:
  5.994
  500€ те џишнаа?:eek:
   

Сподели преку: