Царот Цвете Ма(л)цески и преземањето на radiomk.com

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Пред некој ден ликов имаше отворено тема за да се пофали дека "украл домејн". Темата ја побарав пред малку, ама не ја најдов. Затоа му отварам нова токму во овој подфорум. Арно ама, гледано на приказната од другата страна, стенд бај народе за нови информации и текот на настаните. :)Кој е Цвете, каде е Цвете и зошто се крие.

Цвете е едно добро и исфрустрирано момче од село Враништа, кој што нема свои идеи и се кити со туѓи перја и ги краде идеите на неговите поранешни партнери. Јас Цвете, сеуште си го сакам, но...

Идејата и основателот на РадиоМк е Черговски Александар.


ЦЕЛИОТ ТЕКСТ - ТУКА.
 
Г

Господ

Гостин
Го знам овој Симоновски кај мене у основно заврши,певец беше,на времето кантер игравме наше маало против нивно ги газевме.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Мене баш ме интересира како тоа се краде веб страница, и дали ругање по интернет е единствената мерка против тоа ? Мислам закони права сигурно постојат...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434


Цвете е едно добро и исфрустрирано момче од село Враништа, кој што нема свои идеи и се кити со туѓи перја и ги краде идеите на неговите поранешни партнери. Јас Цвете, сеуште си го сакам, но...



Едно прашање ,ова село Враништа за струшко се работи ???
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
This Account Has Been Suspended
 
H

HITCH

Гостин
Едно прашање ,ова село Враништа за струшко се работи ???
Да, таму се едни од најстарите цркви во Струга.

Инаку, требало да го оставите детево, да ни пишува малку. Ќе ги имавме двете страни од прва рака. :smir:

Јас само од РадиоМк си слушав музика, оти јас си слушам Club fm и life radio па полесно ми беше да ги најдам. :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ја ништо не сконтав.. Цвете и Боби му го здиплиле домејнот ли !?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Ја ништо не сконтав.. Цвете и Боби му го здиплиле домејнот ли !?
Премногу конфузно е напишан текстот, најверојатно од возбуда.
Ко што сфатив, Цвете и Боби му го лапнале доменот на Александар a.k.a „мали“. Само, побогу, како? Најбитниот дел од приказната не е прераскажан.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
13
Поени од реакции
2
Е,па вака Цвете a.k.a Viper беше човек од доверба на Александар...
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Како даваат 500 евра на рака без црно на бело?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Премногу конфузно е напишан текстот, најверојатно од возбуда.
Ко што сфатив, Цвете и Боби му го лапнале доменот на Александар a.k.a „мали“. Само, побогу, како? Најбитниот дел од приказната не е прераскажан.
Хммм.. изгледа му ги тргнале администраторските права и после само може да си го гледа сајтот без ништо да може да смени на него. Само на овој начин би го сфатил потегот „крадење“.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Хммм.. изгледа му ги тргнале администраторските права и после само може да си го гледа сајтот без ништо да може да смени на него. Само на овој начин би го сфатил потегот „крадење“.
Ко што сфатив,

„Мали“ бил сопственик на доменот, а они работеле заедно со него на уредувањето на radiomk.com. За да го редизајнираат сајтот, он им пратил пари и им го пренел доменот, но после редизајнот - они (Цвете и Боби) ги прекинуваат сите контакти со Александар (мали). Изгледа дека ја злоупотребиле неговата доверба и пари. Поправете ме ако грешам, ова е мојот заклучок... Има ли одговор од другата страна?
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ко што сфатив,

„Мали“ бил сопственик на доменот, а они работеле заедно со него на уредувањето на radiomk.com. За да го редизајнираат сајтот, он им пратил пари и им го пренел доменот, но после редизајнот - они (Цвете и Боби) ги прекинуваат сите контакти со Александар (мали). Изгледа дека ја злоупотребиле неговата доверба и пари. Поправете ме ако грешам, ова е мојот заклучок... Има ли одговор од другата страна?
А зошто побогу би им го пренел домејнот !? Треба да си глуп да го направиш тоа.
Сепак пишува дека има копија од договорот, мислам дека тоа ќе објасни се, вака само ќе се натегаме.
 
Член од
30 март 2011
Мислења
13
Поени од реакции
2
Да Acid такво нешто е

--- надополнето ---

сепак ќе причекаме да го видиме договорот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom