Хуманост на дело: Кајганџии даруваат крв! [12.02.2011 - С.Д Стив Наумов - Скопје]

Дали ќе ја поддржите хуманитарната акција за дарување крв?


  • Вкупно гласачи
    692
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Јас радо би дарувал крв но сеа брзо имам дарувано така да треба три месеца да поминат да дарувам пак така да ништо
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
неколку пати веќе дарувам крв, би отишол тука ама пред нова година последен пат давав.. па за некој месец ќе биде :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Слаба крв имам демек. :lut:
Знам првиот пат кога давав ми стана лошо, ми се стемни, а вториот пат кога сакав докторите не ми дозволија, сум имал 149 мислам хемоглобин во крвта.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Слаба крв имам демек. :lut:
Знам првиот пат кога давав ми стана лошо, ми се стемни, а вториот пат кога сакав докторите не ми дозволија, сум имал 149 мислам хемоглобин во крвта.
149 е одличен хемоглобин, тоа не би требало да те спречи :smir:
Инаку, јас не смеам да донирам, ама ќе најдам жртви :)
 
T

Tetro

Гостин
Машката ја имаш одбележано на сликата:)
Во право си. Грешка линк, сега се сетив дека оној горе го копирав. :)
Оваа е, уствари женската зграда ( http://skopje.on.net.mk/?lat=42.0013477007085&lon=21.4567789387434 )


На темата: Овој период не можам да дарувам крв, ама имам пријатели кои можат. :) Ако не јас, ќе ги донесам нив. Нека се шири доброто дело.
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Мило ми е што идејава конечно ќе успее.
Таму ќе бидам, ако не се снајдам најверојатно ќе барам некој некаде да ме чека :)
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Јас минатата недела дарував за роднина, препорачувам на секој што има можност да дарува крв.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.026
И јас сакам да донирам ама немам 18 години...
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Да беше во Велес ќе донирав, иако донирав пред брзо време.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
А едно прашање. Колку време треба да помине по тетовирање за да можам да давам крв?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
А едно прашање. Колку време треба да помине по тетовирање за да можам да давам крв?
Баш сега гледав дека на прашалникот има прашање: Дали од минатото дарување крв или во изминатите 12 месеци сте имале дупчење или тетоважа на кожата, акупунктура (од неовластено лице)?

Е сеа, дали ова значи дека треба да се поминати 12 месеци или дека е критично ако е неовластено лице, не знам....
 
С

Сатори

Гостин
Крвна група нулта позитив, претпоставувам дека ќе му заврши на некој работа. Убаво, добра цел.
 
H

HITCH

Гостин
А едно прашање. Колку време треба да помине по тетовирање за да можам да давам крв?
Не прават проблем, само прашуваат за тие работи, АМА пак мене никогаш не ми текнало да прашам за ова! :kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom