Хуманитарен фудбалски турнир за малата Мила

  • Креатор на темата babsyy
  • Време на започнување
B

babsyy

Гостин
На малата Мила Сибиновска која е родена со голема пигментација која и зафаќа цела половина на лицето и челото и е потребна вашата помош. За да се отстрани оваа појава потребно е да се изврши операција во Хајланд Парк болницата за пластична и реконструктивна хирургија во Чикаго.



Освен што можете да донирате на следниве броеви:

070143191 - Т-мобиле корисници
077143193 - VIP корисници
075 143123 - ОНЕ корисници

или на жиро сметка 300001000023282 Комерцијална банка


исто така можете да присуствувате на турнирот во мал фудбал организиран од страна на навивачката група Комити кој ќе се одржи на 11.05.2013 во 13:00 часот, во новото игралиште до пругите во Кисела Вода со цел да му се помогне на малото девојче.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Донирано

Се надевам малечково ќе биде ко што треба
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Донирано.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
На броевиве може да се донира ако си постпејд? До неодамна бев припејд и пуштав али за постпејд незнам...
--- надополнето: 9 мај 2013 во 00:39 ---
На броевиве може да се донира ако си постпејд? До неодамна бев припејд и пуштав али за постпејд незнам...
Јас па прашувам место да пробам. МОЖЕ и со постпејд.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Донирано по вторпат за малото душиче. Првпат донирав пред неколку месеци кога нејзината сторија и апел за помош ја емитуваа на зевзекманија. Ама гледам од тогаш не успеале да соберат доволно приходи,па еве повторно го свртев бројот. Само нека и се среди состојбата ...
 
B

babsyy

Гостин
На фејсбук профилот на таткото на Мила вчера е објавено дека е потребно уште малку за да се стигне до целта и да се изврши операцијата. Се молат сите оние што се во можност да донираат за ова преслатко и најмило девојче да му се радува на животот како и сите ние.




За нас 100 денари не се ништо, ама некому можат целосно да му го изменат животот и да го направат посреќен. Имате огромна благодарност од семејството за вашето добро дело.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
pak donirano,iskreno obicno ednas mesecno koga ke naidam na nesto vakvo , doniram, moze standardot ne mi e kojznae sto ,ama alal neka se od mene tie 100 denari ,toa se 2 pakli cigari, ke preziveam bewz tie dve pakli, doduse i na toj sto mu treba pomos ne mu znacat kojznae sto tie 100 denari, ama sepak
aj mozebi nekogas koga ovaa nasa nareci ja drzava .t.e. korumpirana vlast koja misli samo za svojot gep ,a ne i za svojot narod vo koj se kolne i vovede besplatno zdravstvo ,moze nema da treba vakvi akcii, ega sreka nikogas ne vidat ,koga ne dovedoa do toa da za vakvi raboti ,mora vaka da se sobiraat pari,a tie kradat li kradat od narodnite pari
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.047
Поени од реакции
13.539
Дали некој има инфо што се случува со мила???
 
B

babsyy

Гостин
Дали некој има инфо што се случува со мила???

Се собраа средствата и во јули и беше извршена операција на Миличка, и за среќа таа сега е добра. Еве линк од профилот на татко и, тука можеш да видиш повеќе информации и фотографии од малата душичка. :)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
Го додадов таткото на Мила на фејсбук да ја следам ситуацијата, искрено се надевав дека операцијата ќе помине во најдобар ред и ево добри вести.
mila.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom